ایران آهور در گفتگوی تفصیلی با تابناک تبریز- قسمت دوم

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:پنجشنبه 21 بهمن 1395-01:22 ب.ظ

ایران آهور در گفتگوی تفصیلی با تابناک تبریز در رابطه با شورای شهر و ناگفته هایی از کاندیداتوری مجلس پنجم :
تابناک تبریز در یک سال عمر باقی مانده شورای شهر سراغ اعضای شورای شهر می رود تا از سه سال متن و حاشیه شورای شهر پرده بردارد. این بار خبرنگار تابناک تبریز سراغ خانم ایران آهور نماینده ی شورای شهر تبریز می رود که اتفاقا این خانم نماینده صحبت های شنیدنی زیادی درباره کاندیداتوریش برای نمایندگی مجلس می گوید.این گفتگو تقدیم می شود.
تابناک تبریز در یک سال عمر باقی مانده شورای شهر سراغ اعضای شورای شهر می رود تا از سه سال متن و حاشیه شورای شهر پرده بردارد. این بار خبرنگار تابناک تبریز سراغ خانم ایران آهور نماینده ی شورای شهر تبریز می رود که اتفاقا این خانم نماینده صحبت های شنیدنی زیادی درباره کاندیداتوریش برای نمایندگی مجلس می گوید.این گفتگو تقدیم می شود.
  برای اولین سوال انتخاب مجدد دبیری را به عنوان ریاست شورای اسلامی شهر تبریز چگونه ارزیابی می کنید؟

سه سال گذشته شورا، نشان از ضعف مدیریتی شورا است و در سال آخر بستر تغییر فراهم شده بود؛ بنده و تعدادی ازاعضای شورا درصدد شفاف سازی بودیم ولی دیگر اعضا حمایت نکردند؛ متعاقبا دبیری در ریاست دوباره خود تغییر رویه داد و رفتار مناسبی نسبت به قبل ازخودنشان می دهد.

کیفیت عملکرد شورا به تعداد اعضای شورا مربوط نیست،اگرنظارت وجود نداشته باشد موقعی که تعداد اعضا 13نفر باشد مشکلات بیشتری به وجود می آید اما اگر کارها با نظارت انجام شود تعداد هرچه بیشتر باشد هم افزایی شده و نتایج مثبتی دارد.

مسئولینی که حلالیت خواستند

از انتخابات پنجمین دوره مجلس بگویید جایی که اولین بار یک خانم با عکس تمام رخ  از تبریز برای مجلس کاندیدا شده بود؟
 
در دوران تبلیغات سال 74 با اقبال آحاد مردم شریف حوزه ی انتخابیه وخواسته های منطقی آنان مواجه شدم، و این به مذاق برخی مسئولین خوش نیامد و به طرق مختلف در صدد ایجاد مانع برای رسیدن اینجانب به کرسی نمایندگی مردم شدند. مضافا اینکه رقبای انتخاباتی هم، در جهت تخریب بنده، به مسئولین، گزارشات وارونه و غیر واقع ارائه می دادند. و برخی از این مسئولینی که این تخریب ها را پذیرفته بودند و حتی برخی از رقبای آن زمان، بعدها به اشتباه خود پی برده و حلالیت خواستند.
 آن موقع می گفتند من 60 سال دارم! از عکس جوانی خود استفاده کرده ام ! جالب است بدانید که بنده اکنون پس از 21 سال هنوزم 60 ساله نشده ام !!! متولد 1343 هستم 


شروط های آنچنانی در تهیه عکس انتخاباتی

اگر خاطرات انتخابات 74رامی نوشتم ازیک جلد کتاب تجاوز می کرد؛ عکس ها و پوستر های انتخاباتی اینجانب در مجلس پنجم توسط کلیه مراجع ذیصلاح تایید شده بود. با این حال در دور دوم انتخابات می گفتند باید با عکس نصف گردی صورت (که فقط بینی و یکی از چشم هایم در عکس نمایان باشد) پوستر بزنم ! و من زیر بار نرفتم، ولی با این همه، مرا مجبور به تغییر عکس خود نمودند و هر عکسی که ارائه کردم، را نپذیرفتند، تا اینکه خود مسئولین برگزاری انتخابات عکاس معرفی نمودند.

عزل ونصب شهرداری را چگونه توصیف می کنید؟
 
متاسفانه مدیران پس از 6 ماه جابه جا می شوند و این بی ثباتی مشکلات زیادی ایجاد می‌کند اگرشهردار برای هر قسمت  برنامه مشخصی داشته است باید آن برنامه را از مدیرانش طلب کند و باید براساس شاخص های منطقی تغییر و تحول انجام گیرد و نباید  در انتصاب مدیران با رویکرد سلیقه ای و انتخاباتی عمل شود.

گلایه ازشهرتی فر

باتوجه به اینکه تمامی مصوبات به تایید فرمانداری می رسد، علیرغم اینکه سه سال پیش مرکز پژوهش های شورای شهر پیشنهاد شده بود اجازه تصویب داده نمی شد تا اینکه با توجه به سیاست های  اقتصاد مقاومتی و با اجبار و تاکید استانداری این مهم تصویب شد.

حال اینکه نزدیک دو ماه است که از تصویب تشکیل مرکز پژوهش های شورا می گذرد، متاسفانه این مرکز غیرفعال است و اجاره بهای بیهوده داده می شود؟! 

تبریز تافته جدابافته

 این رفتار متناقض به این جاختم نشد و در مقطعی، شرطی غیرمنطقی این بار درخصوص رئیس مرکز پژوهش های شورا از جانب شهرتی فر تعیین شد و اعلام شد: برخلاف روال شهرهای دیگر، رئیس پژوهش های شورا ! نمی تواند از اعضای شورا باشد؟!
 
عدم پژوهش ودوباره کاری

طرح هایی که بدون پژوهش اجرامی شود نتیجه مثبتی ندارد وبه دوباره کاری می انجامد، بعنوان مثال: مسیر دوچرخه سواری میدان ساعت تا چهارراه منصور قابل استفاده نیست ؟!!


تاثیر احزاب واقوام رادرانتخابات شورای آینده چگونه می بینید؟

حزب به معنای واقعی وجودندارد و در هرصورت انتخابات نباید یک جانبه و با تعصب خاص و قبیله ای باشد،درشورای شهر قومیت تاثیرمثبت و منفی دارند و نماینده ای که درشورا وجود دارد نماینده کل شهر است و باید مصالح کل شهر را درنظر بگیرد.


برای رسیدن به اهداف تبریز 2018 چه برنامه ها و اقداماتی لازم است؟

سال 2018 یک پتانسیل برای رسیدن به توسعه پایدار است ، 2018در زمینه گردشگری است  وبایدهویت تاریخی،فرهنگی و معماری تبریز نمایش داده شود،آثار ثبت ملی تبریز بیش ازاصفهان است وباید داشته های خود را بابرنامه های مناسبی مانند شبیه سازی اثر معنوی عاشورا و...بزرگ نمایی کنیم.

تعهد بدون تخصص معناندارد

به نظرتان انتخابات سال آتی شورا شهر چه نتیجه ای خواهد داشت؟

فرد متعهد کسی است که اگر تخصص لازم را نداشته باشد وارد میدان نشود ! تعهد با شعار و اقرار ایجاد نمی شود ! وقتی فردی با ادعای تعهد و بدون تخصص مسئولیتی را می پذیرد، نمی توان وی را متعهد نامید ! خانمی که وارد مجلس وشورا می شود علاوه برمسائل زنان جامعه و یا شهر باید موضوعات کلی رانیز فراموش نکند.


درخصوص تعرفه عوارض محلی توضیح دهید؟

تعرفه عوارض محلی سالانه باتغییرات جزئی اعمال می شود، درموضوع پیشنهاد شهرداری، در مناطق تجاری که برای استفاده از محوطه غذاخوری (فود کورت) عوارض گرفته شود صحیح نیست، زیرا یک محیط عمومی برای استفاده مردم است ونارضایتی مردم رابه دنبال دارد.

عابرین پیاده؛ عامل  50 درصد مشکلات ترافیکی

عبور از چراغ قرمز برای عابرین پیاده جریمه دارد و باید پس از فراهم کردن زیرساخت ها و شرایط، این مهم مورد توجه قرار گیرد تا مشکلات ترافیکی حل شود.
بیش از3/5سال است می گویم طرح  جامع عبور و مرور عابرین پیاده تهیه،  بسترسازی و اجرا شود، زیرا که نیمی از مشکلات  ترافیکی شهر ما از عابرین پیاده است بطوریکه از هر کجا که دلمان می خواهد از وسط خیابان عبور می کنیم . مطمئنم این طرح پس از 20 سال درکشور اجرایی می شود، پس چه بهتر، در زمان حال انجام شود و اولینی دیگر برای شهر تبریز باشد.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دکتر ایران آهور: تفریغ بودجه قبل از آغاز بررسی بودجه انجام شود

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:چهارشنبه 20 بهمن 1395-09:20 ب.ظ

دکتر ایران آهور گفت: تفریغ بودجه سال قبل باید قبل از اغاز بررسی لایحه بودجه سال 96 انجام شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، دکتر ایران آهور در جلسه روز گذشته شورای شهر با بیان اینکه تفریغ بودجه باید تا اردیبهشت ماه تحویل داده می شد گفت: تفریغ بودجه سال 94 باید قبل از آغاز بررسی لایحه بودجه سال 96 بررسی و تعیین تکلیف شود.

او افزود: اینکه کارها در زمان خود انجام نمیشود نشان از ضعف شورا است.
او با انتقاد از عدم توجه به اولویت بندی های بودجه گفت: شهرداری درباره عدم توجه به زمانبندی و اولویت بندی باید توضیح دهد که چرا محقق نمی شوند.
آهور تاکید کرد: یک و نیم درصد از کل بودجه به پژوهش اختصاص یافته است ولی در این مورد گزارشی تا کنون داده نشده است که چه پژوهش هایی انجام یافته است، بارها درخواست کردم مدیر پژوهش شهرداری به شورا دعوت شود تا گزارش دهد ولی توجهی به این درخواست نشد، وقتی شورا به پژوهش اهمیت نمی دهد قطعا شهرداری هم اهمیت نخواهد داد، با این وضعیت که نمی توانیم یک سالن جلسات را مدیریت کنیم چگونه می خواهیم 2018 را مدیریت کنیم.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دکتر ایران آهور در مصاحبه با تابناک : استبداد سیاسی دوران مجلس پنجم در تبریز

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 17 بهمن 1395-09:33 ب.ظ

استبداد سیاسی دوران مجلس پنجم در تبریز
دردهایی از انتخابات مجلس پنجم در تبریز در سال 74. یعنی اوج قدرت هاشمی و کارگزارانش. روزگاری که برای نخستین بار طیفی از فعالین زن سودای سیاست می کنند اما دریغ از این که استبداد سیاسی آن دوران چه بلاهایی که شاید بر سر آنها که نیاورد.
در دفتر تابناک تبریز، میزبان خانم آهور  عضو شورای شهر تبریز بودیم تا در مورد انتخابات شورای شهر تبریز و آینده این شورا گپ و گفتی داشته باشیم. اتفاقا خانم نماینده شورا به همراه همسر محترمشان تشریف آورده بودند. مهندس میرشکاری .
سخن از گذشته ها به میان آمد. گوئی دردی چند ده ساله در بغض این زوج سیاسی فروخفته بود که این مصاحبه آنرا گشود.

دردهایی از انتخابات مجلس پنجم در تبریز در سال 74. یعنی اوج قدرت هاشمی و کارگزارانش. روزگاری که برای نخستین بار طیفی از فعالین زن سودای سیاست می کنند اما دریغ از این که استبداد سیاسی آن دوران چه بلاهایی که شاید بر سر آنها که نیاورد.
شاید البته این نیازمندی و صدالبته شیرینی تاریخ باشد که اشخاص را بدون نقاب بشناسیم.

ایران آهور نقل می کند که بعد از انتخابات ، فائزه هاشمی دختر آیت ا... هاشمی رفسنجانی وی را به تهران دعوت نمود. جلسه ای که ظاهرا برای یافتن و ارائه سندی برای پدر از سوی فائزه ترتیب داده شده بود. در این جلسه فائزه می پرسد من دختر بابام هستم یعنی ستون خیمه انقلاب . جمیله کدیور هم که زن مهاجرانی معاون رییس جمهور هست .تو چطور توانستی حائز این همه رای مردم باشی و با همه کارشکنی ها بازهم توانستی به دور دوم انتخابات راه بیابی؟ . ایران آهور با همین آرامشی که امروز در او مشاهده می شود گفته بود اتفاقا من هم دختر بابام هستم. اما رای من بخاطر بابای من نبوده بلکه بخاطر فرهنگ پیشرفته مردم تبریز بوده است که تشخیص می دهند بانویی همتراز اندیشه آنان باید در مجلس باشد.

این سخنان عینا به اکبر هاشمی منتقل می شود و ظاهرا هاشمی متقاعد می شود که جامعه در حال دگرگونی است. دیگر نمی شود به کسی امر کرد که کاندیدا شو و یا نشو. دیگر نمی توان کسی را به فرمانداری دولت احظار نمود و به او گفت نباید از فلانی و دارو دسته اش انتقاد کنی . یا اینکه از او پرسید این چه شعاری است که میدهی و .. البته اینها همه نشانه های میل به مردمسالاری در جامعه بود. مهندس میرشکاری ادامه داستان تلخ آن انتخابات را اینگونه بیان می کند.
بخاطر رای بالایی که در مرحله اول انتخابات خانم آهور کسب کرده بود بسیاری از مسئولین ارشد استانی دچار شوک عمیقی شده بودند. یکی از مسئولین سیاسی آن زمان که امروز هم جزو مسئولین دولتی تبریز هست مرا به استانداری دعوت کرد.
او به من گفت تو چطور توانستی اجازه دهی عکس همسرت در دیوارها باشد.
البته او یک متحجر فکری بود. چرا که عکس یک زن را برای جامعه خطرناک می دانست. البته گذر زمان و چرخش زمانه اکنون برخی از اینها را اصلاح طلب کرده است که دم از آزادی های اجتماعی برای جوانان و زنان و یا آزادی اندیشه و...می زنند. 

از خانم آهور می پرسم وقتی این مسئول شهری را اکنون در جلسات می بینیددر حالیکه او دم از تغییر جامعه و .. می زند آیا به یاد اندیشه های آن ایام این افراد نمی افتید . متواضعانه می گوید چرا؛ نان به نرخ روز خوری را در چهره ی چنین افرادی می بینم 

آری البته این تنها قسمت بسیار اندکی از نشانه های خودکامگی بود که در آن دوران در مدیریت سیاسی کشور بخصوص در استان آذربایجان شرقی وجود داشت. اما این مساله چندان ناراحت کننده نیست چرا که چهره منافقانه بسیاری از رجال سیاسی از آن زمان به این سو برافتاد. آنهایی که در اول انقلاب به هر بهانه ای دنبال حذف نیروهایی چون نهضت آزادی بودند در انتخابات 84 ملتمسانه حمایت آنها از خود را دفاعی برای عملکرد سیاه گذشته خود قرار دادند.
 
اکنون در گذر زمان برخی از این افراد نقاب عوض کرده و اصلاح چی شده اند و در دفاع از آزادی و جامعه مدنی و .. چنان سینه ها چاک می کنند که انگار برگی از تاریخ که سیاه رویی های اینها در آنجا نهفته است در بوران حوادث جا افتاده است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گزارش تابناک تبریز از صحن علنی شورای شهر تبریز؛ از تعیین تکلیف پروژه آریانا تا دستگاه واکس زنی در شهرداری/موافقت شورای شهر تبریز با الحاق باسمنج به تبریز/شهرداری منطقه 9تبریزبه شهرداری باسمنج منتقل می شود

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 17 بهمن 1395-09:28 ب.ظ

گزارش تابناک از جلسه امروز شورا

آهور:
روابط عمومی یاروابط خصوصی!
شهردار باید به ملاقات عمومی اهمیت داده و همیشه حاضرباش،صرفا با دستگاه واکس زنی ونوشتن واژه تکریم ارباب رجوع دراعلانات مشکلات حل نمی شود.

همچنین در این جلسه ؛ شورای اسلامی شهر تبریز، با پیشنهاد الحاق باسمنج به شهر تبریز به شرط انتقال محل شهرداری منطقه 9 تبریز به شهرداری فعلی باسمنج موافقت کرد.
پیش از این، به موجب طرح جامع شهر تبریز، مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری، حریم شهر تبریز به حریم شهر تبریز ملحق شده بود. با تصویب این لایحه، شورای شهر باسمنج نیز طی مصوبه‌ای، موافقت و تمایل خود را برای الحاق این شهر به کلان‌شهر تبریز، به شرط انتقال محل فعلی شهرداری منطقه 9 تبریز به محل کنونی شهرداری باسمنج، به فرمانداری تبریز اعلام کرد و این درخواست، با رای اکثریت شورای اسلامی شهر تبریز تصویب شد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گزارش تبریزبیدار از جلسه شورای شهر تبریز؛

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 17 بهمن 1395-09:15 ب.ظ

جلسه امروز شورای شهر تبریز با تصویب الحاق باسمنج به تبریز و دست رد شورا به دوفوریت یک لایحه سرمایه گذاری برگزار شد.


آهور نیز در تذکری با عنوان روابط عمومی یا روابط خصوصی، اظهار داشت : تکریم ارباب رجوع با دستگاه واکس زنی و سماور و چایی امکان پذیر نیست.
وی خطاب به شهردار گفت : آیا نمی دانید ریشه درخواست های مکرر ارباب رجوع برای دیدار با شما به دلیل بوروکراسی موجود در شهرداری است و بهتر است همانند مدیران خود ساعتی برای دیدار با مردم اختصاص دهید.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

متن تذکرات دکتر ایران آهور در جلسه این هفته شورا

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 17 بهمن 1395-09:00 ب.ظ
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

متن و حاشیه جلسه امروز شورای شهر تبریز؛ تکریم ارباب رجوع در شهرداری تبریز معنایی ندارد/ انتقاد از سومدیریت حاکم بر شهرداری

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 17 بهمن 1395-08:31 ب.ظ

به گزارش دیلک، یکصد و شصت و پنجمین نشست علنی شورای اسلامی کلانشهر تبریز با دستور جلسه بررسی موضوعاتی چون بودجه ۹۶ شهردای، تعیین تکلیف لوایح برگشتی کمیسیون ها، اساسنامه برگشتی سازمان ها از کمیسیون ها و پیگیری عملیات اجرایی یکسان سازی حقوق پرسنل و کارکنان شهرداری پیش از ظهر امروز برگزار شد.

آنگونه که مهر گزارش داده است، قرائت تذکر ایران آهور، قرائت نامه های فرمانداری برای ارایه دلایل چند لایحه مصوبه اخیر شورا در مورد اهدای ۱۵۰ میلیون تومانی شهرداری به شورای آذربایجان شرقی و چند مورد از اهداهای انجام شده به چند نفر از شهروندان بخشی از موارد مطرح شده در صحن نشست علنی امروز شورای شهر تبریز بود

.

شهر باسمنج به کلانشهر تبریز الحاق می شود
هم چنین پس از بررسی طرح الحاق حریم باسمنج به حریم تبریز توسط اعضای شورای شهر تبریز در نهایت با رای اعضا این موضوع به تصویب رساند و با پیشنهاد الحاق باسمنج به شهر تبریز به شرط انتقال محل شهرداری منطقه ۹ تبریز به شهرداری فعلی باسمنج موافقت شد.

با تصویب این لایحه، شورای اسلامی شهر باسمنج نیز طی مصوبه‌ای، موافقت و تمایل خود را برای الحاق این شهر به کلان‌شهر تبریز به شرط انتقال محل فعلی شهرداری منطقه ۹ تبریز به محل کنونی شهرداری باسمنج را به فرمانداری تبریز اعلام کرده و در نهایت این درخواست با ۱۶ رای و رای اکثریت شورای اسلامی شهر تبریز تصویب شد

تکریم ارباب رجوع در شهرداری تبریز معنایی ندارد
ایران آهور دیگر عضو شورای شهر تبریز نیز با انتقاد از عدم دسترسی مردم به شهرداری گفت: روابط عمومی شهرداری در حد دستگاه واکس زنی و گذاشتن سماور چایی است و تکریم واقعی ارباب رجوع در آن چندان معنایی ندارد.

وی در ادامه با اشاره به دستگیری های اخیر، دریافت رشوه و رانت خواری های حاکم در مجموعه شهرداری تبریز اظهار داشت: بهتر است به جای پاک کردن صورت مسئله، شهردار ملاقات های عمومی برپا کند و گوش شنوایی برای مردم باشد و با تکریم واقعی ارباب رجوع، جلوی مسیرهای غیرقانونی گرفته شود

گفتنی است در جلسه علنی امروز شورا لایحه دو فوریتی مبتنی بر سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال غرب در منطقه چهار تبریز در محل شهیدان ذاکر میدان معلم با ۱۱ رای به تصویب نرسید.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

حاشیه های جلسه امروز شورای اسلامی کلانشهر تبریز؛ به گزارش آسا نیوز

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 17 بهمن 1395-08:23 ب.ظ

عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر تبریز هم با انتقاد از عدم دسترسی شهروندان به شهردار گفت: این موضوع باعث بروز تخلفات در این مجموعه شده و حتی اتفاقات و دستگیری های اخیر نیز تاثیری در کاهش این تخلفات نداشته است.

ایران آهور تصریح کرد: متاسفانه تکریم ارباب رجوع در شهرداری تبریز محدود به دستگاه واکس زنی و سماور چایی است و تکریم ارباب رجوع به معنای واقعی اتفاق نمی افتد.

وی اضافه کرد: پیشنهاد می کنم آقای شهردار به جای پاک کردن صورت مسئله، ملاقات های های عمومی برگزار کند تا گوش شنوای شهروندان باشد.

در ادامه این جلسه لایحه دو فوریتی سرمایه گذاری شهرداری منطقه ۴ تبریز با شرکت سرمایه گذاری شمال غرب جهت ساخت واحدهای مسکونی در خیابان شهیدان ذاکر مطرح شد.

شهردار تبریز با اشاره به رکود حاکم در حوزه ساخت و ساز و مشکلات مالی ناشی از آن در شهرداری ها اظهار کرد: با توجه به نیاز شدید نقدینگی در شهرداری منطقه چهار تبریز،تصویب و اجرای این لایحه دو فوریتی باعث خواهد شد تا بخشی از مشکلات این منطقه مرتفع گردد.

صادق نجفی اضافه کرد: در این لایحه شهرداری تبریز متعهد می شود تا یک قطعه زمین مسکونی با متراژ ۵۰ هزار متر مکعب واقع در خیابان شهیدان ذاکر را در اختیار شرکت دولتی شمال غرب قرار دهد.

وی ارزش زمین مذکور را ۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: بر این اساس قرار است ۴۰ درصد پول زمین به صورت نقدگی و ۶۰ درصد مابقی نیز یه صورت غیرنقدگی و تهاتر با آپارتمان های قابل نشیمن در شهرک های رشدیه و خاوران دریافت شود.

گفتنی است این لایحه به تصویب نمایندگان مردم در شورای شهر تبریز نرسید

در ادامه این جلسه پیشنهاد الحاق شهر باسمنج به تبریز مطرح و اعضای شورا به شرط انتقال محل شهرداری منطقه ۹ تبریز به شهرداری فعلی باسمنج با این پیشنهاد موافقت کردند.

همچنین در این جلسه طرح پیشنهادی اعضای شورای شهر تبریز مبنی بر تخفیف ۵۰ درصدی برای عوارض املاکی که در مسیر پروژه قرار می گیرند مطرح اما به دلیل اتمام زمان جلسه بررسی بیشتر ان به کمیسیون مربوطه ارجاع داده شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

در جلسه امروز شورا؛ شورای شهر تبریز الحاق شهر باسمنج به کلانشهر تبریز را تصویب کرد

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 17 بهمن 1395-08:14 ب.ظ

پس از الحاق حریم باسمنج به حریم تبریز؛ شورای شهر تبریز الحاق شهر باسمنج به کلانشهر تبریز را تصویب کرد

شورای اسلامی شهر تبریز، با پیشنهاد الحاق شهر باسمنج به شهر تبریز به شرط انتقال محل شهرداری منطقه 9 تبریز به شهرداری فعلی باسمنج موافقت کرد.

پیش از این، به موجب طرح جامع شهر تبریز، مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری، حریم شهر باسمنج به حریم شهر تبریز ملحق شده بود. با تصویب این لایحه، شورای اسلامی شهر باسمنج نیز طی مصوبه‌ای، موافقت و تمایل خود را برای الحاق این شهر به کلان‌شهر تبریز، به شرط انتقال محل فعلی شهرداری منطقه 9 تبریز به محل کنونی شهرداری باسمنج، به فرمانداری تبریز اعلام کرد و در نهایت، این درخواست، با رای اکثریت شورای اسلامی شهر تبریز تصویب شد.الحاق باسمنج به تبریز پیش‌تر با نظر مساعد شورای سوم نیز مواجه شده بود.
همچنین در این جلسه طرح اعضای شورای شهر مبنی بر تخفیف 50 درصدی برای عوارض املاکی که در مسیر پروژه قرار میگیرند مطرح شد ولی به دلیل اتمام زمان جلسه برای بررسی بیشتر به کمیسیون های شورا ارجا داده شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تذکر دکتر ایران آهور در جلسه شوای شهر قرائت شد؛ روابط عمومی یا روابط خصوصی؟

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 17 بهمن 1395-08:05 ب.ظ

عضو شورای شهر تبریز در تذکری خواستار برگزاری دیدار های مردمی شهردار با شهروندان شد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، دکتر ایران آهور در تذکری با اشاره به میزان بالای درخواست برای دیدار با شهردار نوشت: آیا مطلع هستید  این همه درخواست از کجا نشات می گیرد؟ 
او ادامه می دهد: این مراجعات نشان از دل پر درد ارباب رجوعی دارد که درد و مشکل داشته و بخاطر برداشت های سلیقه ای متصدیان از قوانین و ضوابط شهرداری و گیردادن های بی مورد و بوروکراسی کاذب در رده های پایین مدیریتی برای اخذ پایانکار و ... ماهها و چه بسا سال ها در سالن های مناطق شهرداری آواره و سرگردان هستند.
او در پایان آورده است: شهردار تبریز همچون شهرداران مناطق در هفته چند ساعت به دیدار مردمی اختصاص دهد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

در جلسه امروز شورای شهر تبریز؛ لحظه تاریخی ورود امام (ره) به کشور گرامی داشته شد

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:سه شنبه 12 بهمن 1395-09:13 ب.ظ

در جلسه صبح امروز شورای شهر تبریز لحظه تاریخی ورود حضرت امام خمینی (ره) به کشور گرامی داشته شد.

در جلسه صبح امروز شورای اسلامی شهر تبریز که به موضوع بررسی لایحه تعرفه عوارض محلی اختصاص داشت، در ساعت 9 و 33 دقیقه اعضای شورا با قطع جلسه، این لحظه تاریخی را گرامی داشتند.

همچنین در ادامه با پخش سرودهای دوران انقلاب در صحن شورای اسلامی این لحظه تاریخی گرامی داشته شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

در جلسه صبح امروز شورای شهر تبریز؛ لایحه تعرفه عوارض محلی تصویب شد

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:سه شنبه 12 بهمن 1395-09:10 ب.ظ

در جلسه صبح امروز شورای اسلامی شهر تبریز لایحه تعرفه عوارض محلی تصویب شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، در جلسه فوق العاده صبح امروز شورای شهر  لایحه تعرفه عوارض محلی سال 96 تصویب شد.

این لایحه که چندی پیش تقدیم شورا شده بود با تغییرات و اصلاحات مدنظر شورای شهر در 40 ماده به تصویب رسید و به منظور تایید نهایی به فرمانداری ارسال شد.

تعرفه عوارض محلی بزرگترین منبع درآمد شهرداری ها است که با پیشنهاد شهرداری به تصویب شورا می رسد. این لایحه تعیین نرخ کلیه خدماتی که شهرداری به شهروندان ارائه می کند را تعیین می کند. بر اساس قانون هر سال لایحه تعرفه عوارض محلی باید تا 15 بهمن ماه تایید و به انتشار عمومی برسد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

متن تذکرات دکتر ایران آهور در جلسه این هفته شورا

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 10 بهمن 1395-09:22 ب.ظ

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

متن و حاشیه جلسه شورای شهر تبریز؛ تذکر به شهرداری بابت تأخیر در پروژه مترو در سه راهی امین

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 10 بهمن 1395-08:28 ب.ظ

جلسه امروز شورای شهر تبریز با بررسی مواد باقی مانده لایحه تعرفه عوارض محلی برگزار شد.

آهور با اشاره به ضرورت رفع مشکلات اصناف، کسبه و اهالی محله سه راه امین در نتیجه ایجاد کارگاه  مترو در این محل، به شهرداری تذکر داد تا با اتخاذ تدابیر لازم نسبت به رفع مشکلات و نصب روزشمار پایان پروژه اقدام شود.

وی همچنین نسبت به تسریع تهیه طرح جامع عبور و مرور عابرین پیاده و تامین و تجهیز مکان دفتر مرکز پژوهش های شورای شهر تذکر داد.به گزارش
 تبریز بیدار ، در ادامه ماده ۱۳ لایحه تعرفه عوارض محلی مبنی بر تخلیه نخاله های ساختمانی مطرح گردید که هزینه حمل زباله به سایت با مبلغ ۲۵۰ ریال و هزینه دفن آن به مبلغ ۴۰۰ ریال و هزینه جمع آوری آن به مبلغ ۸۵۰ ریال به ازای هر کیلو پسماند تعیین می گردد که این لایحه در نهایت رای موافق اعضلی شورای شهر را کسب کرد.

اعضای شورای شهر در ادامه در مورد ماده ۱۷ لایحه عوارض محلی  با افزایش ۵ پی در عوارض پیش آمدگی در معابر و همچنین بخش های دیگری از عوارض مرتبط با آن موافقت کردند .
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گزارش اختصاصی تبریزمن از جلسه شورای شهر: بررسی و اصلاح مفادی از لایحه تعرفه عوارض محلی/ ضرورت گسترش فضای سبز در تبریز

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 10 بهمن 1395-07:57 ب.ظ

ایران آهور:اهالی و کسبه خیابان امین از وضعیت بلاتکلیف موجود در خصوص پروژه مترو ناراضی هستند لذا چه خوب است مسوولان شهری با اتخاذ تدابیر لازم به تعیین تکلیف پروژه اقدام نموده و تابلوی روزشمار اتمام طرح در محل نصب شود/ امیدوارم طرح جامع عبور و مرور عابرین پیاده در اسرع وقت به صحن شورا آورده شود.

منتخبان مردم در شورای شهر تبریز در ادامه جلسه به بررسی و اصلاح مفادی از لایحه تعرفه عوارض محلی پرداختند تا شرایط برای فعالیت کسب و کار شهروندان تسهیل یابد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :2
  • 1  
  • 2  
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو