ایران آهور بعد از ثبت نام در انتخابات در گفت و گو با خبرنگار نصر: دوره چهارم شورای شهر تبریز در حل مشکلات مردم میسر واقع نشد!

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:دوشنبه 30 اسفند 1395-03:08 ب.ظ

:x: نصر: عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: دوره چهارم شورای شهر تبریز در حل مشکلات مردم میسر واقع نشد!

:small_blue_diamond: به گزارش نصر، ایران آهور دقایقی پیش پس از ثبت نام به عنوان کاندیدای انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تبریز در گفت و گو با خبرنگار نصر افزود: شورای شهر یک نهاد مردمی است که در حل مشکلات مردم نقش بسزایی دارد و هدف دوره پنجم این است که مشکلات مردم ریشه یابی شود و بطور کارشناسانه حل شود، متاسفانه این امر در دوره چهارم میسر واقع نشد و بسیاری از مشکلات شهرسازی و شهری تبریز نافرجام ماند.:small_orange_diamond: وی در پاسخ به این سئوال که هدف از کاندیداتوری تان در این دوره از شورا چیست اظهار داشت: نباید صرفا شرکت در شورا باشد، چراکه ما صدای مردم خواهیم بود و باید به رای و انتخاب مردم احترام بگذاریم، چراکه انتخاب مردم به معنی انتخاب مسئول برای رفع مشکلات است نه استفاده شخصی و موقعیتی از آن.

:100: وی ادامه داد: امید وارم ۱۳ نفر برگزیده با تعامل مثبت و سازنده کار خود را آغاز کند، البته نه تعامل ایجاد شده در دوره چهارم که نتیجه بخش نبود. امیدوارم کاندیدا ها واقعا مردمی باشند و هدف آنها واقعا خدمت به مردم باشد

:hotsprings: آهور در خصوص تفاوت های این دوره از انتخابات با دوره های قبل نیز اذعان داشت: تفاوت اصلی این دوره را باید مردم با انتخاب های خود ایجاد کنند. مردم باید در انتخاب خود دقت زیادی داشته باشند چراکه نوع انتخاب مردم سرنوشت شهر را رقم می زند.

http://nasrnews.ir/News/tabid/243/ArticleID/67329

:recycle: گزارش خبرنگار نصر می افزاید، نام نویسی از داوطلبان شرکت در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از ساعت هشت صبح امروز (دوشنبه) در فرمانداری ها و بخشداری های سراسر آذربایجان شرقی آغاز و تا پایان وقت اداری روز یکشنبه 6 فروردین 1396 ادامه خواهد داشت.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عضو کمیسیون عمران شورای شهر تبریز در گفت‌وگو با آناج؛ جمعیت حاشیه‌نشین ساکن مناطق زلزله‌خیز به سکونت‌گاه‌هایی امن منتقل می‌شوند/ نباید آماده‌سازی زیرساخت‌ها در تبریز ۲۰۱۸ محدود شود

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:سه شنبه 24 اسفند 1395-11:11 ق.ظ

ایران آهور گفت: نباید تمامی زیرساخت‌ها را به تبریز ۲۰۱۸ و عید نوروز محدودسازیم و کاری کنیم تا تبریز در تمامی زمینه‌ها پاسخگوی شهروندان باشد.

ایران آهور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی آناج با بیان اینکه بافت‌های حاشیه یکی از معضلات شورای شهر است، اظهار داشت: عدم رضایت مردم و مسئولین از وضعیت بافت فرسوده شهر یکی از معضلات تبریز محسوب می‌شود و باید برای پیگیری و حل این مشکل، برنامه‌ریزی مناسبی صورت گیرد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در بودجه مصوبه‌ی سال 96، برای هریک از بافت‌های حاشیه و فرسوده، بودجه مستقلی تخصیص‌یافته است.

عضو شورای شهر تبریز با اشاره به استقلال بودجه به هریک از بافت‌های حاشیه و فرسوده، خاطرنشان ساخت: بنام بودن هریک از بودجه‌های تخصیص‌یافته به بافت‌ها باعث می‌شود علاوه بر احیاء شدن وضعیت بافت، شهرداری تبریز پاسخگوی علل حاشیه بودن یا فرسودن آن‌ها باشد.

وی افزود: خوشبختانه شورای شهر تبریز با افزایش ۱۵۰ میلیارد تومانی بودجه برای بافت حاشیه‌نشین و بافت فرسوده، قدم مهمی در بهبود وضعیت این بافت‌ها برداشته و در نظر دارد تا جمعیتی که در بافت‌هایی که بر روی گسل سکونت دارند را به مکانی امن انتقال دهد.

عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای چهارم تبریز با ابراز نارضایتی از وضعیت نابسامان شهرداری در خصوص بدهی‌ها، تصریح کرد: متأسفانه شهرداری تبریز ۱۳۰ میلیارد تومان به اشخاص حقیقی و حقوقی بدهکار بوده و همان‌گونه که در صورت داشتن ریالی طلب، آن را از آن شخص می‌ستاند، باید در صورت داشتن بدهی نیز پاسخگوی مردم باشد.

وی توضیح داد: نباید تمامی زیرساخت‌ها را به تبریز ۲۰۱۸ و عید نوروز محدودسازیم و کاری کنیم، تا تبریز در تمامی زمینه‌ها پاسخگوی شهروندان باشد.

آهور با اشاره به قرارگیری بعضی از بافت‌ها بر روی گسل، اذعان داشت: در صورت امکان باید بافت‌هایی که بر روی گسل قرار دارند را به مکان‌های امن انتقال دهیم و یا در صورت عدم وجود انتقال، ایمن‌سازی خوبی بر روی این بافت‌ها صورت گیرد.

وی بیان کرد: بیشتر انتقالات در حوزه بافت حاشیه‌ای، باید با هماهنگی خود مردم صورت گیرد، چراکه اکثر ساکنین بافت حاشیه قومی هستند و در صورت انتقال، به انتقال قومی علاقمندند.

عضو شورای شهر در پایان با بیان اینکه تقسیم بودجه بر اساس خدمات شهری، عمرانی و ... تخصیص‌یافته است، اظهار داشت: در حالت کلی برای توسعه شهری، کارها به‌صورت زیرساختی، انجام می‌پذیرد و در بعضی از نقاط برای فضای سبز شهر تبریز نیز در نظر گرفته‌شده است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

در جلسه صبح امروز شورای شهر تبریز؛ تعیین کرایه اتوبوسرانی و تاکسیرانی/تصویب تفریغ بودجه سال 94

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 22 اسفند 1395-11:22 ق.ظ

در جلسه صبح امروز شورای اسلامی شهر تبریز، کرایه اتوبوس های بخش خصوصی و دولتی و هزینه کرایه تاکسیرانی تعیین شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، در جلسه صبح امروز شورای اسلامی شهر تبریز لایحه شهرداری مبنی بر تعیین قیمت تاکسی های شهری و اتوبوسرانی در بخش خصوصی و ملکی شهرداری مطرح و تصویب شد.
بر این اساس کلیه کرایه ها با افزایش 15 درصد به شرط رند شدن قیمت تصویب شد. برابر مصوبه شورا، اجرای این لایحه پس از تایید در فرمانداری، از 15 فروردین سال آینده خواهد بود.

در این جلسه لایحه تفریغ بودجه سال 94 بودجه شهرداری تبریز مطرح و پس از اظهار نظر اعضای شورای شهر تصویب شد.  
همچنین در این جلسه لایحه سرمایه گذاری در شهرداری منطقه 4 مطرح شد، این لایحه که در جلسات قبل دو فوریت آن تصویب نشده بود پس از تصویب در کمیسیون بودجه مجدد در صحن شورا مطرح و با رعایت قانون 60 درصد نقد تصویب شد.
بر اساس این لایحه در شهرداری منطقه 4 شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب اقدام به ساخت واحدهای مسکونی خواهد کرد.
در ادامه این جلسه تعداد 14 لایحه مربوط به اشخاص حقیقی و شهروندان مطرح و تصویب شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

در جلسه صبح امروز شورای اسلامی شهر تبریز؛ بودجه 2600 میلیاردی شهرداری تبریز تصویب شد

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:سه شنبه 17 اسفند 1395-11:35 ق.ظ

در جلسه صبح امروز شورای اسلامی شهر تبریز لایحه بودجه 2600 میلیاردی شهرداری تبریز در سال 96 تصویب شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، در جلسه صبح امروز شورای شهر تبریز لایحه بودجه سال 96 شهرداری تبریز با اکثریت آرا تصویب و برای تایید به فرمانداری ارسال شد.
در جلسه صبح امروز شورای شهر بخش های باقی مانده از تبصره های دائمی بررسی شد و در نهایت در خصوص کل لایحه رای گیری شد که با رای اکثریت اعضا این لایحه تصویب شد.

لایحه بودجه به همراه تبصره های دائمی آن در شش جلسه با حضور اعضای شورای شهر بررسی و در نهایت با 10 درصد افزایش نسبت به بودجه پیشنهادی شهرداری تبریز به میزان 2600 میلیارد تومان تصویب شد.
شایان ذکر است جلسه آینده شورای شهر روز یکشنبه به صورت علنی برگزار خواهد شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

در جلسه صبح امروز شورای شهر تبریز؛ تصویب بخش دیگری از تبصره های دائم لایحه بودجه

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 15 اسفند 1395-11:31 ق.ظ

در جلسه صبح امروز شورای اسلامی شهر تبیریز بخش دیگری از تبصره های دائم بودجه شهرداری در سال 96 تصویب شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، در جلسه صبح امروز شورای اسلامی شهر تبریز تعدادی از تبصره های دائمی لایحه بودجه سال 96 شهرداری تبریز مطرح و تصویب شد.

همچنین در ادامه این جلسه آیین نامه رفاهی کارکنان در لایحه بودجه نیز مطرح و با اصلاحاتی تصویب شد.
در جلسه صبح امروز شورای اسلامی شهر تبریز نامه فرمانداری در خصوص عدم تائید مصوبه شورای شهر در خصوص عدم موافقت شورا با چارت جدید شهرداری مطرح شد که اعضای شورا بر مصوبه قبلی خود اصرار کردند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تصویب بخشی از تبصره های دائمی بودجه سال 96

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:سه شنبه 10 اسفند 1395-08:24 ب.ظ

جلسه شورای اسلامی شهر تبریز برگزار شد؛

در جلسه صبح امروز شورای شهر تبریز بخشی از تبصره های دائمی لایحه بودجه سال 96 شهرداری تبریز بررسی و تصویب شد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، در جلسه صبح امروز شورای شهر که  بخشی از تبصره های دائمی لایحه بودجه سال 96 شهرداری تبریز بررسی و تصویب شد.
در جسه آینده شورای شهر که یکشنبه 15 اسفند برگزار خواهد شد باقی مانده تبصره های دائمی بررسی خواهد شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ایران آهور: هدف تنها تبریز2018 نیست باید قبل از 2018 هم شهرمان را ایده آل کنیم/ برای تبریز 2018 نیاز به پروژه های جدید عمرانی نیست

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:دوشنبه 9 اسفند 1395-08:29 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، ایران آهور عضو شورای چهارم شهر تبریز درابطه با پروژه های عمرانی در 4 سال اخیر گفت: بنده در شورای چهارم از اول در خواست برنامه ی زمان بندی و اولویت بندی پروژه ها را داشته ام، مخصوصا که اعضا برنامه پروژه های عمرانی را ارائه بدهند؛ که هرسال بعد از تصویب بودجه برنامه ای ارائه دادند ولی متاسفانه این امر بصورت  کامل تحقق نیافت. هر سال در موعد تصویب بودجه بنده تذکر می دهم که برنامه ی تنظیم شده واقعی نیست و باید واقعی باشد تا تحقق یابد.

وی ادامه داد: گاها پروژه هایی داشتیم که زودتر از زمان مقرر تمام شده ازجمله پل گلکار که از نظر من این هم صحیح نیست که زودتر از زمان مقرر افتتاح شود که در واقع تحمیل بار مالی برای شهرداری است و می توانیم به جای تحمیل بار مالی، بودجه را در مناطق محروم استفاده کنیم.

آهور در رابطه با اقدامان انجام شده برای تبریز 2018 بیان کرد: مسئولین و شهرداری از ابتدا برنامه هایی برای تبریز 2018 در نظر دارند، و به عقیده ی من، ما برای تبریز 2018 حرفی برای گفتن داریم و نیاز نیست پروژه های جدید را آغاز کنیم به دلیل وجود تاریخ و هویت شهر و طرح معماریِ اسلامی- ایرانی موجود در بناهای تاریخی شهرمان را بزرگنمایی کنیم

وی ادامه داد: بعضی کشور ها آثار تاریخی زیادی ندارند ولی با بزرگنمایی آن منبع درآمد عالی برای کشورشان ایجاد کرده اند.  در تبریز نیز خانه های تاریخی به آن شکل که باید تملک نیافته اند و باید روی آن ها سرمایه گذاری شود و از آنها به عنوان پتانسیل گردشگری استفاده کنیم هم چنین روی پروژه هایی مانند بازار تبریز که ثبت جهانی شده است برنامه ریزی بکنیم.

این عضو شورای شهر تبریز اظهار کرد:  با سرمایه گذاری در فضاهای سبز می توانیم جاذبه های گردشگری ایجاد کنیم. در تبریز 2018 هدف، آشنایی با هویتِ تاریخ و فرهنگ ما است و نیازی نیست بر روی پروژه های جدید برنامه ریزی کنیم. تملک و مسیر گشایی در بافت فرسوده را اجرا کنیم زیرا گردشگر به بافت فرسوده نیز می آید و این نشانگر این است که اهمیت می دهیم به بافت فرسوده و در این قسمت از شهر نیز سرمایه گذاری می کنیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مایحتاج توریست را باید شناسایی کرد و بر روی آنها برنامه ریزی کنیم و نیاز های شخصی گردشگر را بر طرف کنیم. و هدف تنها 2018 نیست باید قبل از 2018 هم شهرمان را ایده آل کنیم.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بودجه 2600 میلیارد تومانی شهرداری تبریز تصویب شد

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 8 اسفند 1395-08:19 ب.ظ

در جلسه صبح امروز شورای شهر تبریز بودجه 2600 میلیارد تومانی شهرداری تبریز در سال 96 به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، در جلسه صبح امروز شورای شهر تبریز که به ریاست دکتر شهرام دبیری برگزار شد، ردیف های مربوط به هزینه های شهرداری در بودجه سال 96 بررسی و تصویب شد.
بر این اساس شورا با افزایش 150 میلیارد تومانی هزینه و درآمدهای شهرداریف بودجه شهرداری در سال 96 را از 2450 میلیارد به 2600 میلیارد تومان با اصلاحات و پیشنهادات اعضای شورا و مجوز جابجایی پروژه های عمرانی و هزینه های جاری در بودجه سال آینده را تصویب کرد.

بر اساس تغییرات انجام یافته در بودجه سال آینده 60 درصد بودجه به پروزه های عمرانی و 40 درصد به ردیف های جاری اختصاص خواهد یافت.
قسمت عمده افزایش بودجه به پروژه های مسیرگشایی و پروژه های فرهنگی اختصاص خواهد یافت.
در جلسه آینده شورای شهرف تبثره های دائمی بودجه بررسی خواهد شد.
در ادامه این جلسه ایردات مطرح شده توسط فرمانداری به لایحه تعرفه عوارض محلی مطرح و پس از بررسی موارد شورا بر تعدادی از مصوبات خود اصرار و برخی را اصلاح کرد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو