تبریز در آتش اختلافات مسئولین می سوزد/ غفلت مسئولین در روزهای سرنوشت تبریز

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:پنجشنبه 25 شهریور 1395-09:14 ب.ظ

تبریز به عنوان قطب اقتصادی غرب کشور دچار مشکلات و حواشی زیادی شده است لذا همت مسئولان را می طلبد تا گره کور مشکلات را باز کنند و این شهر در سال 2018 به عنوان یک شهر نمونه گردشگری به جهان معرفی گردد.


 بزرگترین شهر شمال غرب کشور با عقبه تاریخی بسیار غنی، این روزها حال خوشی ندارد. سوء مدیریت، کمبود اعتبار، مشکلات شهری، پروژه های خوابیده و ده‌ها مسئله دیگر آن هم در آستانه سالی که قرار است تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی معرفی شود کار را بسیار پیچیده کرده است.

ایران آهور عضو شورای شهر تبریز در گفت وگو با تیترشهر درباره مشکلات تبریز می‌گوید: متاسفانه این شهر از مشکلات بسیاری رنج می‌برد، آلودگی هوا، ترافیک سنگین خودروها، بی نظمی در تردد و مشکلات عابران پیاده تنها بخشی از مسائلی است که تبریز با آن درگیر شده و این در حالی است که ریشه همه مشکلات در عدم وجود یک برنامه دقیق برای توسعه شهر و نبود اصلاحات زیربنایی می باشد. 
مشکلات تبریز با گره خوردن مسائل حاشیه ای و اختلاف نظرهای بسیار، یک جریان تخریبی را ایجاد کرده و این می تواند لطمات بسیاری را به مردم شهر وارد کند.

متاسفانه مسئولین شهر به جای اجرای کارهای دقیق و حساب شده تنها به فعالیت های روبنایی می پردازند و همین امر سبب شده برای پاسخ گویی به افکار عمومی دست به اغراق و برجسته سازی بزنند. درشت نمایی بعضی مسائل مانند مترو سبب می شود که افکار عمومی از مسئولین دلزده شوند زیرا می دانند پروژه ای که تنها 20 درصد از اعتبارش تامین شده نمی تواند ظرف مدت 3 ماه به پایان برسد. مثال روشن برای موضوع مترو است که به گفته شهرداری محترم تبریز تا میدان شهرداری قرار بود افتتاح شود و مدت تعیین شده آن تا پایان شهریور ماه بود در حالی که اگر زمان اتمام کار را اسفند ماه اعلام میکردند مشکلی پیش نمی آمد. برخورد های سلیقه ای و اختلاف افکتی های بسیار تنها پروژه ها را عقب انداخته و هیچ گره ای از مشکلات این شهر باز نکرده است.  
در شورای شهر مسائلی چون کمبود وسایل نقلیه عمومی مطرح می شود و این درحالی است که تبریز هیچ برنامه ای برای توسعه ناوگان شهری ندارد و همه اقدامات ابتدا به ساکن تصمیم گیری می شود و هیچ مسیر درستی از قبل طراحی نشده است. یکی از مشکلات اصلی شهر تبریز اشکالات اساسی درعبور و مرور عابران پیاده است که نیاز است تحت عنوان طرح جامع سامان دهی به عبور و مرور عابران پیاده در شورای شهر تصویب شود اما متاسفانه هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته و شهر با یک بحران نابه سامانی در عبور و مرور عابران مواجه شده است.

ساخت و سازهای بدون برنامه، سرمایه گذاری های اشتباه شهرداری در پروژه‌ها ، افتتاح پروژه های بسیار بزرگ و سپس تعطیلی آن همه و همه سبب شده مشکلات تبریز پیچیده تر شود و با یک آمار بسیار بد تعطیل شدن 85 درصدی پروژه های عمرانی رو به رو شویم. از همین رو تبریز نیازمند یک همت جدی برای رفع مشکلات است. سال 2018 تبریز به شدت در کانون توجهات قرار خواهد گرفت و معرفی آن به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی سبب میزبان شدن بسیاری از سیمنارها و کنفرانس های تخصصی و غیر تخصصی خواهد بود اما با وجود چنین مشکلاتی یا توانایی انجام این کار به وجود نخواهد آمد یا با کیفیت پایین کار به پایان خواهد رسید.

از همین رو باید شورای شهر با کنارگذاشتن اختلاف سلیقه‌ها در پی نگارش یک طرح جامع عمرانی و مدیرت شهری باشد و از اعضای متخصص این شورا در جهت باورتر شدن طرح استفاده شود. خوش‌بختانه افراد تحصیلکرده بسیاری در شورا حضور دارند و این چنین آشفته بودن به دوراز جایگاه شورای شهر تبریز و افراد حاضر در شورا است از همین رو تمامی تلاش ها برای بهبود وضعیت تبریز باید انجام شود تا هم مردم و هم مسئولین بتوانند در آرامش به توسعه شهری  ادامه دهند.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جلسه فوق العاده شورای اسلامی شهر تبریز برگزار شد؛ عوارض صدور پروانه فعالیت اتوبوس و مینی بوس در شهر تصویب شد/قیمت سرویس مدارس تصویب شد

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:سه شنبه 16 شهریور 1395-09:47 ب.ظ

در جلسه فوق العاده شورای اسلامی شهر تبریز عوارض صدور پروانه فعالیت مینی بوس و اتوبوس در داخل شهر تصویب شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر، در جلسه فوق العاده صبح اموز شورای اسلامی شهر تبریز لایحه تعیین عوارض صدور پروانه فعالیت اتوبوس و مینی بوس های شهری مطرح و پس از تبادل نظر بین اعضای شورای شهر تصویب شد.
بر این اساس عوارض صدور پروانه فعالیت یکساله اتوبوس های شهری مبلغ 150 هزارتومان و برای صدور پروانه فعالیت یکساله مینی بوس های شهری مبلغ 100 هزارتومان تعیین شد.
در این جلسه همچنین لایحه تعیین قیمت سرویس مدارس مطرح گردید که بر اساس پیشنهاد آموزش و پرورش افزایش 20 درصدی پیشنهاد شده بود که با مخالفت اعضای شورای شهر این میزان به 10 درصد کاهش یافت.
در ادامه این جلسه لایحه  سرمایه گذاری تونل فیبرنوری در سطح شهر تبریز مطرح شد ولی به دلیل تعدد سوالات اعضای شورای شهر ادامه بررسی لایحه به جلسه آتی شورا موکول شد.
همچنین در این جلسه تعدادی از لوایح برگشت داده شده از کمیسیون برنامه و بودجه مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نمایندگان شورا در کمیسیون های تخصصی شهرداری تعیین شد

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 14 شهریور 1395-02:03 ب.ظ

در جلسه امروز شورای شهر با تصویب اعضای شورا نمایندگان شورا در کمیسیون های مختلف شهرداری تعیین شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز؛ در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز با تصویب اعضا، نمایندگان شورا در کمیسیون های تخصصی شهرداری تعیین شد. نمایندگان شورا در کمیسیون و شورای سازمان های شهرداری به این ترتیب است:

نماینده شورا در شورای سازمان عمران: دکتر ایران آهور

نماینده شورا در کمیسیون ماده 64 مالیات های مستقیم: دکتر اسماعیل چمنی

نمایندگان شورا در کمیته فنی شهرداری: مهندس داود امیر حقیان، دکتر محمد باقر لطفی،
مهندس ایرج شهین باهر، دکتر ایران آهور، دکتر اسماعیل چمنی

نمایندگان شورا در کمیته نامگذاری: بهروز خاماچی، جواد ششگلانی

نماینده شورا در شورای سازمان فرهنگی و هنری: دکتر اسماعیل چمنی

نماینده شورا در شورای سازمان پسماند: سعید حاجی زاده

نماینده شورا در کمیته تخصیص بودجه: دکتر اصغر عابدزاده

نماینده شورا در کمیته انضباطی شرکت واحد اتوبوسرانی: عزیز زاهدی

نماینده شورا در شورای سازمان آرامستان ها: دکتر علی شیاری

نمایندگان شورا در هیئت حل اختلاف مالیاتی: دکتر اسماعیل چمنی ، دکتر محمد باقر لطفی

نماینده شورا در کمیته انضباطی سازمان تاکسیرانی: دکتر فریدون بابایی اقدم

نماینده شورا درکمیته فنی ماده 5: دکتر فریدون بابایی اقدم

نماینده شورا در کمیسیون مناقصات  سازمان قطار شهری: دکتر محمدباقر لطفی

نماینده شورا در شورای سازمان زیباسازی: بهروز خاماچی

همچنین بر اساس انتخابات انجام یافته مهندس علی فخر آذر به عنوان دومین نماینده شورای شهر تبریز برای عضویت در شورای شهرستان تبریز انتخاب شد.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نمایندگان شورا در کمیسیون های ماده 100 مشخص شد

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 14 شهریور 1395-01:59 ب.ظ

در جلسه صبح امروز شورای اسلامی شهر تبریز، نمایندگان شورا در کمیسیون های بدوی و تجدید نظر ماده 100 شهرداری های ده گانه تعیین شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، در جلسه صبح امروز شورای شهر تبریز نمایندگان شورا در کمیسیون های ماده 100 شهرداری های دهگانه شهرداری تبریز مشخص و معرفی شد. عضویت اعضا در کمیسیون های بدوی و تجدید نظر شهرداری های دهگانه به این ترتیب است:

کمیسیون بدوی منطقه 1 : دکتر جعفر مدبر؛ کمیسیون تجدید نظر منطقه 1: مهندیس ایرج شهین باهر

کمیسیون بدوی منطقه 2: دکتر رسول درسخوان ؛ کمیسیون تجدید نظر منطقه 2: دکتر اسماعیل چمنی

کمیسیون بدوی منطقه 3: مهندس علی نوای باغبان؛ کمیسیون تجدید نظر منطقه 3 : دکتر محمدباقر لطفی

کمیسیون بدوی منطقه 4: دکتر ایران آهور ؛ کمیسیون تجدید نظر منطقه 4 : علاالدین نورمحمد زاده

کمیسیون بدوی منطقه 5: جواد ششگلانی ؛ کمیسیون تجدید نظر منطقه 5 : محمد حسین جعفری

کمیسیون بدوی منطقه 6 و کمیسیون تجدید نظر منطقه 9: مهندس علی فخر آذر ؛ کمیسیون تجدید نظر منطقه 6 و بدوی منطقه 9 : سعید محدث

کمیسیون بدوی منطقه 7 : دکتر فریدون بابایی اقدم ؛ کمیسیون تجدید نظر منطقه 7: دکتر علی شیاری

کمیسیون بدوی منطقه 8 : مهندس داود امیرحقیان ؛ کمیسیون تجدید نظر منطقه 8 : سعید حاجی زاده

کمیسیون بدوی منطقه 10: دکتر اصغر عابدزاده ؛ کمیسیون تجدید نظر منطقه 10: بهروز خاماچی
کمیسیون ماده 77 : عزیز زاهدی

شایان ذکر است این اعضای نام برده شده از ابتدای مهر ماه به عنوان نمایندگان شورا در کمیسیون های ذکر شده عضویت خواهند داشت.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

در جلسه شورای شهر تبریز صورت گرفت؛ انتخابات تعیین اعضای کمیسیون های شورای شهر برگزار شد

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 14 شهریور 1395-01:55 ب.ظ

با برگزاری انتخابات تعیین اعضای کمیسیون های شورای شهر تبریز، اعضای کمیسیون های هشتگانه شورای شهر انتخاب شدند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، در جلسه صبح امروز شورای شهر تبریز، انتخابات تعیین اعضای کمیسیون های هشتگانه شورای شهر برگزار شد. اعضای کمیسیون های شورای شهر به این ترتیب می باشند:

 اعضای کمیسیون خدمات شهری: مهندس سعید محدث، دکتر علی شیاری، بهروز خاماچی، مهندس علی فخر آذر، مهندس داود امیرحقیان

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه: دکتر اصغر عابدزاده، مهندس علی نوای باغبان، سعید حاجی زاده ، دکتر شهرام دبیری، محمد حسین جعفری، مهندس داود امیرحقیان، دکتر علی شیاری

اعضای کمیسیون تحقیق، نظارت و پیگیری مصوبات شورا: مهندس داود امیرحقیان، عزیز زاهدی، علی فخر آذر ، دکتر محمد باقر لطفی

اعضای کمیسیون حمل و نقل و ترافیک: عزیز زاهدی، دکتر جعفر مدبر، دکتر رسول درسخوان، دکتر ایران آهور، مهندس علاالدین نورمحمد زاده

اعضای کمیسیون معماری و شهرسازی: دکتر ایران آهور، دکتر فریدون بابایی اقدم، مهندس ایرج شهین باهر، دکتر رسول درسخوان، مهندس علاالدین نورمحمد زاده

اعضای کمیسیون عمران و توسعه شهری: مهندس علی باغبان، مهندس علاالدین نورمحمد زاده، دکتر محمدباقر لطفی، دکتر فریدون بابایی اقدم، دکتر ایران آهور

اعضای کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی: بهروز خاماچی، جواد ششگلانی، سعید حاجی زاده، دکتر اصغر عابدزاده، مهندس علی فخر آذر

اعضای کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی : دکتر اسماعیل چمنی، مهندس ایرج شهین باهر، مهندس سعید محدث، دکتر محمد باقر لطفی، مهندس علاالدین نورمحمد زاده

شایان ذکر است؛ در اولین جلسه کمیسیون ها، رئیس، نایب رئیس و دبیر کمیسیون ها انتخاب خواهد شد.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

در جلسه امروز شورای شهر تبریز؛ هیئت رئیسه سال چهارم چهارمین دوره شورای شهر تبریز انتخاب شد

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 7 شهریور 1395-09:50 ب.ظ

در جلسه امروز شورای شهر تبریز، اعضای هیئت رئیسه شورای شهر تبریز انتخاب شدند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، در جلسه صبح امروز شورای شهر تبریز اعضای شورای شهر، ترکیب هیئت رئیسه شورای شهر برای سال چهارم شورای چهارم را انتخاب کردند.
در این انتخابات دکتر شهرام دبیری با 15 رای برای چهارمین سال متوالی رئیس شورای شهر تبریز شد.
همچنین در این انتخابات جواد ششگلانی با 14 رای به عنوان نایب رئیس شورا، سعید محدث با 12 رای به عنوان سخنگو، دکتر جعفر مدبر با 15 رای به عنوان خزانه دار و دکتر رسول درسخوان با 13 رای به عنوان دبیر شورای اسلامی شهر تبریز انتخاب شدند.
با تصمیم اعضای شورای شهر تبریز تصمیم گیری در خصوص عضویت اعضای شورا در کمیسیون ها و کمیته های شورا و شهرداری به جلسه آینده شورا موکول شد.
شایان ذکر است اعضای هیئت رئیسه بر اساس قانون به مدت یکسال انتخاب شدند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو