اجرای طرح استقرار سیستم مدیریت بحران در اماکن مسکونی تبریز آغاز شد

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:چهارشنبه 28 مهر 1395-03:42 ب.ظ

با برگزاری مراسم افتتاحیه؛
اجرای طرح استقرار سیستم مدیریت بحران در اماکن مسکونی تبریز آغاز شد

شهریارنیوز: طرح استقرار سیستم مدیریت بحران در اماکن مسکونی تبریز توسط مدیریت بحران شهرداری تبریز آغاز شد


به گزارش شهریار، مراسم افتتاحیه اولین دوره آموزشی و طرح استقرار مدیریت بحران در اماکن مسکونی تبریز، با حضور شهردار تبریز، معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، اعضای شورای اسلامی شهر تبریز و جمعی از از مدیران استانی و شهری برگزار شد.

اولین دوره آموزشی و طرح استقرار مدیریت بحران در اماکن مسکونی تبریز توسط مدیریت بحران شهرداری تبریز با مشارکت مدیرکل بحران استان، شرکت پالایش نفت تبریز و شهرداری تبریز برگزار می شود.

این دوره دوره آموزشی و طرح استقرار مدیریت بحران در اماکن مسکونی تحت عنوان مقابله با حوادث غیرمترقبه و کسب مهارت های لازم برای مقابله با بحران های طبیعی از قبیل سیل، زلزله، اطفای حریق در مجتمع مسکونی قدس برگزار می شود.

طرح استقرار سیستم مدیریت بحران برای اولین بار در مجتمع های بالای 25 خانوار بعنوان پایلوت آموزشی، طبق برنامه ریزی های بعمل آمده از سوی شهرداری منطقه دو و مدیریت بحران شهرداری تبریز برگزار و این کلاس ها در سایر مجتمع های مسکونی سطح حوزه این منطقه دو تدوام خواهد داشت.

مراسم افتتاحی کلاس های آموزشی فوق، صبح امروز چهارشنبه 28 مهرماه در مجتمع قدس شرکت پالایش نفت تبریز واقع در جاده ائل گلی، برگزار شد.  
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جلسه شورای شهر تبریز این بار در تالار شیک شهردار

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 25 مهر 1395-03:27 ب.ظ

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، با توجه به برگزاری جلسه هفته گذشته شورا در سالن تحت تعمیر و در شرایط نامناسب، هیات رئیسه شورا تصمیم گرفت تا برای رهایی از هجمه انتقادات اعضا و رسانه‌ها، جلسه این هفته را در تالار شهردار واقع در عمارت شهرداری تبریز برگزار کند.
 ایران آهور، یکی از اعضای شورا در خصوص نحوه اجرای طرح پایا، طرح نجات بخش بافت فرسوده تبریز از شهردار تبریز سوال کرده و نسبت به عدم به روز رسانی پورتال شهرداری تبریز تذکر داد.در بخش لوایح، لایحه دو فوریتی تخفیف 20 درصدی برای متقاضیان پروانه ساختمانی که عوارضشان را به صورت نقدی پرداخت می کنند، مطرح و به تصویب اکثریت اعضاء رسید.

همچنین در پایان جلسه لایحه مشارکت شهرداری در احداث مجتمع تجاری - خدماتی در جاده ائل گلی تبریز مطرح شد. در ادامه موافقان و مخالفان این لایحه اظهار نظر کرده و سئوالات خود را از شهردار تبریز پرسیدند که در نهایت این لایحه به تصویب اعضای شورای شهر تبریز رسید.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

متن و حاشیه های جلسه این هفته شورای شهر در تالار شهردار؛

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 25 مهر 1395-03:25 ب.ظ

به گزارش تبریز بیدار ، صحن شورای شهر تبریز که به دلیل مرمت بنای شورای شهر همچنان در وضعیت نه چندان مساعدی برای نشستن خبرنگاران قرار دارد و این موضوع باعث شد تا برگزاری جلسه در طبقه همکف در اتاق بزرگ شهردار برگزار شده و به دلیل محدودیت مکان برای نشستن خبرنگاران،  تعدادی از خبرنگاران در پشت درهای شورا باقی مانده و نتوانستند به داخل بروند.
 
ایران آهور در تذکری ابراز داشت: طرح اسکان پایا باید بررسی شود که آیا واقعا این طرح تعطیل شده است یا نه و عدم به روزرسانی پرتابل شهرداری و مشخص کردن وضعیت چارت سازمانی جدید شهرداری از جمله موضوعاتی است که باید بررسی شود.

در ادامه جلسه لایحه دوفوریتی کاهش نرخ عوارض محلی از ۱۵درصد به ۲۰درصد "از اول مهر ماه تا پایان سال جاری اعمال خواهد شد"مطرح شد و به تصویب اعضای شورا رسید.

لایحه پروژه مشارکتی احداث مجتمع تجاری واقع در ایل گلی جنب قنادی تک درخت در منطقه دو بررسی شد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تذکرات دکتر آهور در جلسه شورای شهر: آخرین وضعیت طرح اسکان پایا مشخص شود

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 25 مهر 1395-03:13 ب.ظ

عضو شورای شهر تبریز گفت: آخرین وضعیت اسکان پایا تشریح شده و به این سوال که آیا طرح متوقف شده است؟ پاسخ داده شود.به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، در جلسه امروز شورای شهر دکتر ایران آهور سه تذکر مکتوب به شهرداری داد که توسط دبیر شورا قرائت شد.

او در اولین تذکر خود به موضوع اسکان پایا که از سال 92 و 93 به صورت پایلوت کشور در تبریز آغاز شده اشاره و آورده است: با توجه به وضعیت نامناسب بافت فرسوده شهر تبریز این طرح در چه وضعیتی قرار دارد؟

آهور نوشته است: آیا تعطیلی این طرح صحت دارد و اگر صحت دارد دلیل این تعطیلی چیست؟

این عضو شورای شهر در دومین تذکر خود با انتقاد از عدم به روز رسانی پورتال شهرداری آورده است: نام برخی مسئولین هیچ تغییری نکرده است در حالی که مجموعه شهرداری باید در این موارد به روز رسانی را دقیق تر انجام دهند.

او در تذکر سوم با بیان ساختار سازمانی جدید شهرداری نوشته است: این ساختار در 2 اردیبهشت 94 ابلاغ شده و مهلت یکساله برای آن تعیین شده است، بر این اساس توضیح داده شود وضعیت اجرای این ساختار و چارت جدید در چه مرحله ای می باشد؟

                  *******************************

در جلسه 148 شورای شهر لایحه شهرداری مبنی بر اعمال تخفیف برای شش ماهه دوم سال تصویب شد.
 این تخفیف به میزان 20 درصد بوده و از ابتدای مهرماه اعمال خواهد شد و لذا همشهریان گرامی با مراجعه به شهرداری های مناطق می توانند از آن برخوردار شوند.

 همچنین در این جلسه لوایح مشارکت شهرداری با سرمایه گذاران نیز مطرح شد که به تصویب رسید.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جزئیات جلسه‌ی علنی شورای شهر تبریز؛

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 18 مهر 1395-01:32 ب.ظ

  به گزارش آناج ؛ ایران آهور عضو شورای شهر تبریز طی تذکر کتبی به شهرداری با اشاره به حفاری‌های صورت گرفته در خیابان رضانژاد، خاطرنشان ساخت: احداث کانال‌های دفع آب‌های سطحی در این منطقه باعث ایجاد مشکلات ترافیکی شده است، شهرداری باید هرچه سریع‌‌تر این مسایل را رفع نموده و علت طولانی شدن عملیات را شرح دهد.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دکتر ایران آهور: ساخت کانال انتقال آب های سطحی خیابان رضا نژاد تسریع شود

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 18 مهر 1395-01:24 ب.ظ

عضو شورای شهر تبریز گفت: ساخت کانال انتقال آب های سطحی خیابان امام با توجه به نزدیک شدن به فصل بارندگی تسریع شود.به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، دکتر ایران آهور در تذکری خطاب به شهرداری که توسط دبیر شورا قرائت شد از عدم تکمیل کانال انتقال آب های سطحی خیابان امام انتقاد کرد.
این عضو شورا در این تذکر آورده است با توجه به نزدیک شدن به فصل بارندگی و با توجه به عدم تکمیل این کانال در سال های اخیر لازم است نسبت به اتمام آن اقدام شود.
شایان ذکر است این کانال که از مسیر خیابان رضا نژاد شمالی عبور می کند، آب های سطحی خیابان امام را به مهرانه رود منتقل خواهد کرد.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دکتر ایران آهور: اساسنامه مرکز پژوهش ها به رئیس شورای شهر تحویل داده شده است

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:دوشنبه 12 مهر 1395-02:44 ب.ظ


به گزارش روابط عمومی شو
رای اسلامی شهر تبریز، دکتر ایران آهور در جلسه شورای شهر تبریز با بیان اینکه اساسنامه مرکز پژوهش ها با اندکی تغییر نسبت به اساسنامه قبلی آماده شده است گفت: این اساسنامه به رئیس شورای شهر تحویل داده شده تا در جلسه علنی مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.


وی همچنین در خصوص موضوع تبریز 2018 گفت: گردشگرانی که به تبریز خواهند آمد به خاطر هویت، داشته ها و پتانسیل های تبریز خواهند آمد که ما باید اینها را احیا کنیم و به گردشگران نشان دهیم.
ایران آهور با اشاره به ایتکه بازار تبریز فرصت بی نظیر جذب گردشگر به این شهر می باشد گفت: بازار تبریز میراث جهانی ثبت شده است و باید زیرساختهای هتل و رستوران را در محدوده این بازار بزرگ ایجاد کینم.
آهور با پیشنهاد برگزاری همایش ملی تبریز 2018 گفت: باید در راستای اقدامات نرم افزاری برای سال 2018 همایش بزرگ ملی تبریز 2108 برگزار کنیم که در صورت راه اندازی مرکز پژوهشهای شورا این مرکز می تواند در این خصوص فعال باشد و قطعا خواهیم توانست از نتایج مثبت چنین همایشی استفاده نماییم.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مراسم اختتامیه اولین دوره فعالیت اتوبوس سلامت شهروندی

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:چهارشنبه 7 مهر 1395-04:12 ب.ظ

آیین اختتامیه اولین دوره فعالیت اتوبوس سلامت شهروندی همراه با تجلیل از “بهزاد زادعلی اصغر ” مدال آور پارالمپیک ریو و کارمند اداره کل سلامت شهرداری تبریز، روز چهارشنبه ۷ مهرماه در تالار پتروشیمی تبریز، با اهدای جوایز نفیس به شرکت کنندگان و غربالگری رایگان سلامت برگزار شد.

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز با تاکید بر اینکه ۱۸ خانه سلامت توسط این اداره کل در شهر تبریز وجود دارد، ابراز داشت: اولین دوره فعالیت اتوبوس سلامت شهروندی تبریز از بهار سال جاری آغاز شد و تا امروز در بیش از ۳۰ نقطه شهر حضور پیدا کرده و خدمات مختلف سلامت و روانشناسی به بیش از ۳۰ هزار نفر ارائه شده است.تست فشارخون، دیابت، آموزش های روان شناسی با شیوه های نوین و ترک اعتیاد از جمله این خدمات بود.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آئین اختتامیه اتوبوس سلامت شهروندی

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:چهارشنبه 7 مهر 1395-04:04 ب.ظ

به گزارش آناج ؛ عصر چهارشنبه آئین اختتامیه اولین دوره فعالیت اتوبوس سلامت شهروندی با حضور رئیس و اعضای شورای شهر، شهردار تبریز و اقشار مختلف مردم در تالار پتروشیمی برگزار شد.
در حاشیه این مراسم از بهزاد زادعلی اصغر نابغه فوتبال نابینایان جهان و مدال آور پارالمپیک ریو تجلیل شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مرکز پژوهشهای شورای اسلامی شهر تبریز تشکیل می شود / ایران آهور رئیس مرکز پژوهش شورا شد

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 4 مهر 1395-09:26 ب.ظ

آوای تبریزنیوز: با رای مثبت اعضای شورا مرکز پژوهشهای شورای اسلامی شهر تبریز تشکیل می شود

به گزارش آوای تبریز، در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز اعضای شورای شهر با تشکیل مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر تبریز موافقت کردند.

همچنین در این جلسه با رای اعضا، ایران آهور به عنوان رئیس مرکز پژوهشهای شورای اسلامی شهر تبریز انتخاب شد.

این مرکز با بودجه شهرداری تبریز فعالیت خواهد کرد و مقرر شد تا جلسه آینده شورا چهارچوب ها وظایف و نحوه فعالیت این مرکز تهیه و به تصویب شورای شهر تبریز برسد.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

با رای اعضای شورای شهر تبریز: مرکز پژوهشهای شورای اسلامی شهر تبریز تشکیل می شود / ایران آهور رئیس مرکز پژوهش شورا شد

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 4 مهر 1395-09:25 ب.ظ

با رای مثبت اعضای شورا مرکز پژوهشهای شورای اسلامی شهر تبریز تشکیل می شود

به گزارش زیتون، در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز اعضای شورای شهر با تشکیل مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر تبریز موافقت کردند.

همچنین در این جلسه با رای اعضا، ایران آهور به عنوان رئیس مرکز پژوهشهای شورای اسلامی شهر تبریز انتخاب شد.

این مرکز با بودجه شهرداری تبریز فعالیت خواهد کرد و مقرر شد تا جلسه آینده شورا چهارچوب ها وظایف و نحوه فعالیت این مرکز تهیه و به تصویب شورای شهر تبریز برسد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

با رای اعضای شورای شهر تبریز: مرکز پژوهشهای شورای اسلامی شهر تبریز تشکیل می شود / ایران آهور رئیس مرکز پژوهش شورا شد

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 4 مهر 1395-09:24 ب.ظ

شهریارنیوز: با رای مثبت اعضای شورا مرکز پژوهشهای شورای اسلامی شهر تبریز تشکیل می شود

به گزارش شهریار، در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز اعضای شورای شهر با تشکیل مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر تبریز موافقت کردند.

همچنین در این جلسه با رای اعضا، ایران آهور به عنوان رئیس مرکز پژوهشهای شورای اسلامی شهر تبریز انتخاب شد.

این مرکز با بودجه شهرداری تبریز فعالیت خواهد کرد و مقرر شد تا جلسه آینده شورا چهارچوب ها وظایف و نحوه فعالیت این مرکز تهیه و به تصویب شورای شهر تبریز برسد.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر تبریز تشکیل می‌شود/ ایران آهور رئیس مرکز پژوهش شورا شد

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 4 مهر 1395-09:16 ب.ظ


با رأی مثبت اعضای شورای شهر ایران آهور، مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر تبریز تشکیل می‌شود.


به گزارس خبرگزاری فارس از تبریز، در جلسه علنی ظهر امروز شورای شهر ایران آهور با رای اکثریت اعضا به عنوان ریاست سازمان پژوهش‌های شورای شهر تبریز برگزیده شد.

این رأی‌گیری که پس از قرائت‌نامه استانداری برای لزوم ایجاد این سازمان توسط شورای شهر تبریز طی 24 ساعت به عنوان منطقه پایلوت اقتصاد مقاومتی انجام گرفت با صحبت‌های زیادی همراه بود.

شهرام دبیری رئیس شورای شهر تبریز ضمن تأکید بر اینکه شورای شهر تبریز در دو سال گذشته بر ایجاد این سازمان مصر بوده است اما با مخالفت فرمانداری مواجه بوده گفت در هر حال آیین‌نامه این سازمان هم حائر اهمیت است و از خانم آهور می‌خواهیم کارهای اجرایی آن را به سرعت انجام دهد.

رسول درسخوان عضو شورای شهر تبریز نیز با ابراز این نکته که به خانم آهور رأی خواهد داد، گفت: حرف من این است که این مرکز باید از افراد دانشگاهی و معتبر استفاده کند و حداقل استادیارها وارد این حوزه شوند و نه حتی من دانشیار تا شاهد پژوهش‌های با کیفیتی باشیم.

سعید محدث دیگر عضو شورای شهر تبریز نیز با تأکید بر اینکه اصلا استانداری نمی‌تواند ما را ملزم به ایجاد چنین سازمانی کند، گفت: البته در حال حاضر وقتی تصمیم به ایجاد این سازمان گرفته‌ایم نمی‌توانیم خانم آهور را به عنوان تنها کاندیدا در نظر بگیریم و شاید افراد دیگری نیز بخواهند برای این پست کاندیدا شوند.

بر اساس این گزارش، با این حال اعضای شورا با توجه به عدم نامزدی شخص دیگر برای ریاست این پست به تنها نامزد پست رأی موافق داد.

حال باید منتظر ماند و دید آیا آیین‌نامه به بایگانی سپرده شده دو سال گذشته شورا در مورد این سازمان می‌تواند کیفیت مورد انتظار رسول درسخوان عضو شورای شهر را برای مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی تبریز ضمانت کند و یا لازم خواهد شد که شورا دست به تدوین آیین نامه‌ای جدید بزند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گزارش تصویری جلسه امروز شورا

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 4 مهر 1395-08:42 ب.ظ
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جزئیات جلسه شورای شهر تبریز؛

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 4 مهر 1395-08:37 ب.ظ

به گزارش آناج ؛ در جلسه امروز شورای شهر تبریز مقرر گردید پس از کش و قوس های چندین ساله برای تشکیل مرکز پژوهش های شورای شهر تبریز این مرکز تشکیل شودو ایران آهور به عنوان رئیس مرکز پژوهش های شورای شهر تبریز انتخاب شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به اهمیت پژوهش در توسعه شهر تبریز گفت:اعضای شورای شهر مصر به ایجاد این مرکز بودند و در برهه ای از زمان این مرکز فعالیت کرد ولی با مخالفت فرمانداری منحل شد و اکنون با درخواست فرمانداری تبریز و استانداری آذربایجان شرقی و موافقت شورای شهر تبریز در اسرع وقت فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

دبیری افزود:خانم آهور تا جلسه آینده شورا اساسنامه ، و نحوه فعالیت این مرکز را تهیه و پس ازبررسی تصویب در شورای شهر تبریز در اسرع وقت فعالیتش را آغاز خواهد کرد.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :2
  • 1  
  • 2  
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic