گزارش جلسه این هفته شورای اسلامی شهر

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:دوشنبه 24 آبان 1395-04:51 ب.ظ

☆ جلسه امروز شورای شهر برگزار شد☆

¤ به گزارش تبریز بیدار ؛ در پایان جلسه امروز ، دبیری از ایران آهور خواست تا با قرائت شعری درباره اربعین جلسه را به اتمام برساند که با قرائت شعر توسط وی، جلسه امروز شورا بی هیج مصوبه ای به پایان رسید.
 

 

شعر کربلا

 

کربَلا و کربَلا و کربَــــــــــــــــــــــــــــــلا                    می دهد ما را ندای الوَفــــــــــــــــــا

این ندای الوَفای عاشقــــــــــــــــــــــان                   می کُنَد جان را فدای اولیــــــــــــــــا

این فدائی حسین است و نَـــــــــــــــزار                  گریه را سر می دهد در هَر سَــــــــرا

این حسین است و شفاعت کـــــــردنش                 میدهد مرضی یه مُسلِم را شفــــــــا

این حسین است و همــــــــــان آزاده ای                 زاده ی دُختِ پَیَمبَر در حَــــــــــــــــرا

این حسین است و شهید کربـــــــــــــــلا                می دهد مارا به پیغامی رَســـــــــــــا

 این شهید و سرور آزادگــــــــــــــــــــــان                 با گذشت سالیان و قرن هـــــــــــــــا

مانده در دل های انسانها چــــــــــــــــرا؟                  یا چرا او را نکَردَندَش رَهــــــــــــــــــا

هر چه هست و هر چه آن را علت است؟                 یاد و نامش زنده است و در حَیـــــــــا

نیک می دانم که باشد او چـــــــــــــــرا ؟                 در دل و جانِ همه اهـــــــــــــــــل وَلا

او حسین است و امید بی کســـــــــــــان                همصدایِ خلقِ در جور و جَفـــــــــــــا

خواهش از ما و شفاعت از وی اســـــــت                جان فدای آن شهید نِینَـــــــــــــــــــوا

این شفاعت را به درگاهِ خــــــــــــــــــــدا                  می کُند آن روح والا در خَفـــــــــــــــا

 

                                                                                         دکتر ایران آهور
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بازدید دکتر ایران آهور از نمایشگاه بین‌المللی شهر خلاق تبریز

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:دوشنبه 24 آبان 1395-04:41 ب.ظ

بازدید دکتر ایران آهور از نمایشگاه بین‌المللی شهر خلاق تبریز و حضور سرزده در غرفه شهرداری تبریز (دیروز ؛ 23 آبان)داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جشنواره نقاشی متری در روز جهانی مهربانی

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:دوشنبه 24 آبان 1395-04:33 ب.ظ

جشنواره نقاشی متری با محوریت مهربانی در روز جهانی مهربانی(23 آبان) با حضور پر شور مردم و دكتر آهور و همچنین دكتر بابایی اقدم در ستاره باران برگزار شد.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بررسی اجرای طرح ایجاد محدودیت ترافیک در مرکز شهر در کمیسیون حمل و نقل

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:شنبه 22 آبان 1395-12:37 ب.ظ

جلسه کمیسیون حمل و نقل و ترافیک برگزار شد؛

بررسی اجرای طرح ایجاد محدودیت ترافیک در مرکز شهر

در جلسه کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شهری، طرح ایجاد محدودیت ترافیکی در محدوده مرکزی شهر مورد بررسی قرار گرفت.

در ادامه این جلسه آهور دیگر عضو کمیسیون با بیان لزوم طرح جامع حمل و نقل عابرین پیاده گفت: سه سال است که تاکید میکنم تا مطالعات این طرح آغاز شود ولی اقدامی صورت نگرفته است.
او در ادامه به موضوع تعریف بازار تبریز به عنوان قطب گردشگری اشاره کرد و افزود: باید این اتفاق
(محدودیت ترافیک در مرکز شهر) با رام سازی منطقه بازار و روان سازی ترافیک انجام شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تحمیل اعتقادات و مذهب بیگانه به مردم، هدف اصلی آمریکا است

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:چهارشنبه 12 آبان 1395-07:40 ب.ظ


عضو شورای شهر تبریز تاکید کرد: تحمیل اعتقادات و مذهب بیگانه به مردم، هدف اصلی آمریکا است.

ایران آهور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه‌ی آذربایجان‌شرقی، با اعلام این خبر گفت: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، آمریکا با اجرای مرحله‌ای تحمیل تا قبول، سعی در قبولاندن اعتقادات و تفکرات خود به مردم را دارد و بدون شک مردم و مسئولان در مبارزه با این دولت استکباری تمامی تلاش خود را خواهند کرد.

وی با اشاره به رویداد‌های 13 آبان اظهار کرد: تبعید امام خمینی (ره) از جمله رویدادهای مهم 13 آبان سال 43 به شمار می‌آید و عوامل حکومتی شاه به بهانه‌ی اقدام علیه منافع و امنیت مردم، بنیانگذار انقلاب اسلامی را به ترکیه و سپس به عراق تبعید کردند.

وی افزود: دومین رویداد مهم در 13 آبان ماه سال 57 و قبل از پیروزی انقلاب رخ داد و تظاهرات هفت هزار نفر از دانشجویان و دانش‌آموزان در دانشگاه تهران در رأس امور قرار داشت و حدود 57 نفر از دانش‌آموزان در این تظاهرات به دست مزدوران رژیم پهلوی به شهادت رسیدند و صدها تن از آنان نیز زخمی شدند.

آهور بیان کرد: مقصد بعدی دانش‌آموزان، حرکت از دانشگاه تهران به سمت منزل آیت‌الله طالقانی بود و امام خمینی (ره) نیز که در آن زمان در فرانسه به سر می‌بردند و با صدور پیامی در قالب این که "صبر پیشه کنید، پیروزی نزدیک است و خدا با صابران است." مردم را به ادامه‌ی مقاومت و صبر تشویق کردند.

وی با اشاره به سومین رویداد 13 آبان گفت: مهم‌ترین اقدامی که مردم انقلابی کشورمان پس از پیروزی انقلاب اسلامی انجام دادند، تسخیر لانه‌ی جاسوسی و سفارت آمریکا بود.

وی تاکید کرد: همه‌ی این رویدادها و تحولات عظیم، نشانگر علاقه‌ی مردم به پیروزی انقلاب اسلامی و پایداری آن است و امروزه نیز مردم با شرکت در راهپیمایی‌ها این علاقه را در معرض نمایش خواهند گذاشت.

عضو شورای شهر تبریز عنوان کرد: روز 13 آبان، همه ساله در کشور ما گرامی داشته می‌شود و هر سال نیز شاهد حضور پررنگ مردم و دانش‌آموزان و دانشجویان هستیم.

وی خاطرنشان کرد: حتی پس از مسئله‌ی برجام نیز دیدگاه مردم نسبت به دولت آمریکا مثبت نشده است و بدعهدی و زورگویی این دولت در طول تاریخ و به کررات بر همگان ثابت شده است.

وی با اشاره به اهمیت راهپیمایی در روز 13 آبان گفت: باید با حضور باشکوه خود در چنین راهپیمایی‌هایی، روحیه‌ی شجاعت و همدلی و ایثار را به جوانان منتقل کنیم و حس حق‌طلبی از آمریکا را در آنان زنده کنیم.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بررسی آخرین وضعیت مترو در کمیسیون حمل و نقل

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:سه شنبه 11 آبان 1395-02:18 ب.ظ

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، جلسه کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر با حضور مدیرعامل سازمان قطار شهری و اعضای کمیسیون به ریاست عزیز زاهدی برگزار شد.
پشمینه آذردر این جلسه با بیان اینکه اجرای پروژه در داخل شهر مشکلات عدیده ای دارد گفت: مهمترین مسئله ایجاد نشدن فرهنگ اجرای پروژه و همراهی مردم و مسئولین است.
او تاکید کرد: ما باید به این باور برسیم که این پروژه متعلق به شهر است و باید آن را اجرا کنیم.
پشمینه آذر تصریح کرد: مشکل دوم در خصوص اجرای پروژه متروتبریز عدم نقدینگی کافی و تزریق به موقع عتبارات است.
او ادامه داد: اگر همراهی شهرداری در سال گذشته نبود قطعا به این نقطه نمی رسیدیم، در 7 ماه گذشته یک ریال هم از دولت اعتبار نگرفتیم، البته تمام پروژه های عمرانی اش را با اوراق خزانه انجام می دهد که شرایط خودش را دارد.
مدیرعامل سازمان قطار شهری در ادامه با تشریح شرایط اوراق خزانه گفت: با وجود این شرایط در دولت شهرداری و شورا به هر طریق ممکن با ما همکاری کرده اند، از هر نقطه شهر که ملک یا زمینی در اختیار شهرداری بوده و ما خواستیم به ما داده اند.
وی با شاره به اینکه بر اساس فهرست بها اگر بخواهیم یک کیلومتر مترو را به صورت کامل اجرا کنیم 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز است گفت: با بودجه ای که گرفتیم تنها دو تا سه کیلومتر می توان ساخت.
او درباره خط دو مترو تبریز گفت: تنها با اعتبار فاینانس می توان این خط را پیش برد وگرنه نه با اعتبار دولت و نه اعتبارات شهرداری می توان کاری کرد. برای خط دو 4000 میلیارد اعتبار نیاز داریم.
در ادامه این جلسه مهندس علی فخر آذر ضمن تقدیر از گزارش ارائه شده توسط پشمینه آذر گفت: اگر سازمان شرکت بود می توانست عملکرد بهتری داشته باشد.
او ادامه داد: باید تمام تلاشمان را بکنیم که بودجه لازم برای تکمیل خط یک را تامین کنیم تا سال آینده این پروژه کامل شود.
پشمینه آذر گفت: ما برای تکمیل خط یک به 600 میلیارد اعتبار نیاز داریم و تا کنون برای خط یک حدود 1700 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.
او در پاسخ به سوال فخر آذر درباره رضایت مندی سازمان از مشاورین و پیمانکاران گفت: مشکلات ما به دلیل عدم نقدینگی است وگرنه مشکل خاصی با پیمانکاران و مشاوران نداریم.
دکتر رسول درسخوان نیز در این جلسه تاکید کرد: وضعیت حاضر مترو دلگیر کننده است و باید تلاش کنیم اعتبار 600 میلیارد تومانی در اولویت بودجه قرار بگیرد تا شاهد اتمام و تکمیل خط یک مترو باشیم.
آهور نیز با تاکید بر نقش مردم دراجرای پروژه گفت: اطلاع رسانی به مردم یکی از کارهای ضروری است، چون پروژه مترو در دید مردم نیست و کسی از سختی کار در زیر زمین اطلاع ندارد.
در پایان جلسه زاهدی با تقدیر از گزارش ارائه شده گفت: بر این اساس در جلسات آتی بازدید میدانی از وضعیت پروزه انجام خواهد گرفت. او یکی دیگر از مصوبات این جلسه را پیگیری تخصیص اعتبار لازم در بودجه سال آینده دانست و گفت: باید تا می توانیم در اجرای پروژه همکاری کنیم، این پروژه مهمترین پروژه شهری ما است.
او تصریح کرد: باید از توان نمایندگان مجلس نیز برای گرفتن حقوق مترو تبریز بهره برداری کنیم و این پیگیری وظیفه ما نمایندگان شورای شهر است.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مصوبات جلسه امروز شورای شهر

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 9 آبان 1395-04:54 ب.ظ

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، اعضای شورای شهر در این جلسه بعد از بحث و بررسی به دو فوریت و متن لایحه شهرداری تبریز (لایحه خدمت رسانی شهرداری تبریز به زائران اربعین) رای مثبت دادند و شهرداری تبریز امسال نیز به صورت گسترده ای به خدمت رسانی به زائران مراسم بزرگ اربعین خواهد پرداخت.

در جلسه امروز صبح شورای اسلامی شهر تبریز همچنین لایحه های برگشت داده شده از فرمانداری در صحن علنی قرائت و مورد بررسی قرار گرفت. در یکی از این لایحه ها فرمانداری به ضمن موافقت کلی با تشکیل مرکز پژوهش های شورا بر عدم وجود اعضای شورا در راس این مرکز تاکید کرده بود که با توجه به اینکه این مرکز کار اجرایی انجام نمی دهد اعضا بر رای خود مبنی بر ریاست این مرکز توسط یکی از اعضای شورا اصرار کردند.همچنین در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز لایحه یکسان سازی وضعیت خدمتی کارکنان شهرداری تبریز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد اعضای شورای شهر در جلسه آینده شورای شهر که به صورت غیرعلنی برگزار می شود این موضوع را مورد بحث قرار دهند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو