جلسه امروز شورای شهر تبریز با دو نطق انتقادی نوای باغبان و آهور در خصوص تخریب عملکرد شورای چهارم و ارائه عملکرد ۴ ساله نجفی برگزار شد

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 18 تیر 1396-09:57 ب.ظ

آهور به عنوان دومین ناطق پیش از دستور جلسه امروز شورای شهر، با انتقاد از نیمه تعطیل بودن جلسات شورای شهر و تعطیلی جلسات کمیسیون ها از ابتدای سال جاری، اظهار داشت: دست هایی در کار بود که اجازه نداد شورای چهارم به عمر خود ادامه دهد و ۴ نفر عضو هیئت رئیسه می توانست با این مسائل برخورد کند اما این اتفاق نشان می دهد شورای چهارم به وسیله یک نفر اداره شد و بهتر است این روند را در شورای پنجم ادامه داده نشود.

وی افزود: عدم حمایت اعضای شورا از برخی ایده ها و طرح ها را در عمر مدیریتی شورای چهارم شاهد بودیم و شهردار تبریز پیش از انتخابات ابراز داشته که شهرداری از ایده ها و نظرات کاندیداهای انتخابات حمایت می کند، آیا شهردار از ایده های شورای چهارم حمایت کرد یا شما از پروژه های زودبازده و یا پروژه های زیرگذر و روگذر حمایت کردید، پس از آن انتظار دارید از ایده های بیش از ۵۰۰ نفر استفاده کنید، بنده لیست کارکنان شهرداری تبریز را از شهرداری درخواست کردم ولی نه تنها هیچ یک از اعضای شورا بلکه از درون شهرداری نیز دنباله آن گرفته نشد. اخیرا شنیدم که قرار است شورایاری ها را در تهران جمع کنند و به جای جا انداختن این شورایاری ها، برخی اعضای شورا به محلات مختلف رفتند درحالی که وظیفه شورای شهر فراتر از این است که پیگیر آسفالت یک محله باشد، قرار بود برنامه ریزی کنیم یا برنامه به هم زنی کنیم؟ چرا اعضای شورا به شهرداری نیرو معرفی کنند ، آیا وظیفه شورای شهر آوردن نیرو به شهرداری است که این سبب می شود به هم نگاه کنید و رای دهید، حضور به عنوان عضو شورای شهر جسارت میخواهد. در مورد وام ۵۰ میلیونی نیز وقتی وام گرفتید جسارت داشته باشید بگویید وام گرفتیم!


آهور گفت: آیا شهرداری و شورای شهر به پژوهش اهمیت داد؟ شهردار محترم به صورت غیرقانونی مرکز پژوهش و مطالعاتی را راه اندازی کرد که برخلاف چارت ساختاری شهرداری بود و بارها درخواست حضور رئیس این مرکز را در شورا دادم و محقق نشد. موضوع مرکز مطالعات شورا نیز بارها مطرح و به دلیل جناح بازی های درون شورا مورد توجه واقع نشد.خواسته من از شورای پنجم این است که شورای شهر را سیاسی نکرده و به تبع آن، مرکز پژوهش های شورای شهر را سیاسی نکنند. این مسائل را بارها در چهارسال گذشته گفته ام اما دیده ام که با تبسم و لبخند منتخبین دوره پنجم شورای شهر مواجه شده است!
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دکتر ایران آهور: شورای پنجم، شورا را سیاسی نکند

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 18 تیر 1396-09:51 ب.ظ


عضو شورای شهر تبریز گفت: توصیه میکنم شورای پنجم شوا را به شورای سیاسی تبدیل نکند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، دکتر ایران آهور به عنوان دومین سخنران پیش از دستور جلسه امروز شورای شهر با انتقاد از نیمه تعطیل بودن جلسات شورای شهر و تعطیلی جلسات کمیسیون ها از ابتدای سال جاری، اظهار داشت: دست هایی در کار بود که اجازه نداد شورای چهارم به عمر خود ادامه دهد و ۴ نفر عضو هیئت رئیسه می توانست با این مسائل برخورد کند اما این اتفاق نشان می دهد شورای چهارم به وسیله یک نفر اداره شد و بهتر است این روند را در شورای پنجم ادامه داده نشود.
وی افزود: عدم حمایت اعضای شورا از برخی ایده ها و طرح ها را در عمر مدیریتی شورای چهارم شاهد بودیم و شهردار تبریز پیش از انتخابات ابراز داشته که شهرداری از ایده ها و نظرات کاندیداهای انتخابات حمایت می کند، آیا شهردار از ایده های شورای چهارم حمایت کرد یا شما از پروژه های زودبازده و یا پروژه های زیرگذر و روگذر حمایت کردید تا نامتان در تاریخ ثبت شود، پس از آن انتظار دارید از ایده های بیش از ۵۰۰ نفر استفاده کنید. 
او گفت: بنده لیست کارکنان شهرداری تبریز را از شهرداری درخواست کردم ولی نه تنها هیچ یک از اعضای شورا بلکه از درون شهرداری نیز دنباله آن گرفته نشد.
این عضو شورای شهر گفت: از ابتدای شورا دو موضوع طرح جامع عبور  و مرور عابرین پیاده و کمربندی سوم را مطرح کردم ولی مورد حمایت اعضای شورای شهر واقع نشده است.
آهور تصریح کرد: اخیرا شنیدم که قرار است شورایاری ها را در تهران جمع کنند و به جای جا انداختن این شورایاری ها، برخی اعضای شورا به محلات مختلف رفتند درحالی که وظیفه شورای شهر فراتر از این است که پیگیر آسفالت یک محله باشد، قرار بود برنامه ریزی کنیم یا برنامه به هم زنی کنیم؟ چرا اعضای شورا به شهرداری نیرو معرفی کنند ، آیا وظیفه شورای شهر آوردن نیرو به شهرداری است که این سبب می شود به هم نگاه کنید و رای دهید، حضور به عنوان عضو شورای شهر جسارت میخواهد. 
وی با اشاره به موضوع وام های 50 میلیونی اعضای شورای شهر گفت:  وقتی وام گرفتید جسارت داشته باشید بگویید وام گرفتیم!
آهور گفت: آیا شهرداری و شورای شهر به پژوهش اهمیت داد؟ شهردار محترم به صورت غیرقانونی مرکز پژوهش و مطالعاتی را راه اندازی کرد که برخلاف چارت ساختاری شهرداری بود و بارها درخواست حضور رئیس این مرکز را در شورا دادم و محقق نشد. 
موضوع مرکز مطالعات شورا نیز بارها مطرح و به دلیل جناح بازی های درون شورا مورد توجه واقع نشد.
خواسته من از شورای پنجم این است که شورای شهر را سیاسی نکرده و به تبع آن، مرکز پژوهش های شورای شهر را سیاسی نکنند. 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز: شورا یاران محلات، بازوان توانمند شوراها هستند

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 18 تیر 1396-09:41 ب.ظ

آساخبر: عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر تبریز شورا یاران محلات را بازوان توانمند شوراها دانست و بر ضرورت حمایت از این تشکل ها تاکید کرد.

ایران آهور در نطق پیش از دستور خود در جلسه این هفته شورای اسلامی کلانشهر تبریز ضمن اشاره به زمان پایان شورای دور چهارم اظهار کرد: فعالیت این دوره عملا بعد از عید نیمه تعطیل شده و جلسات همه کمیسیون ها تشکیل نمی شود و متاسفانه برخی دستهای پنهان مانع فعالیت شورا می شود.

وی ضمن تبریک به دبیری برای ریاست مجدد در شورای دور پنجم، خطاب به وی گفت: علی رغم اینکه هیئت رئیسه شورا از پنج نفر تشکیل شده اما در این چهار سال، شورا عملا توسط یک نفر (ریاست شورا) اداره شده است.

آهور در ادامه با انتقاد از عدم حمایت اعضای شورا از طرح ها و ایده ها افزود: طرح عبور و مرور عابرین پیاده از جمله این طرح هاست که در صورت حمایت اعضا می توانست بخش اعظمی از مشکلات ترافیکی این شهر را حل کند.

وی حمایت نکردن از طرح کنارگذر شمالی ، به بهانه وجود کنارگذر جنوبی را غیر منطقی دانست و افزود: در این چهار سال بارها خواستار ارائه لیست کتبی کارکنان شهرداری تبریز شدم اما تاکنون هیچ پاسخی دریافت نکرده ام.

این عضو شورای شهر تبریز در بخش دیگری از سخنانش شورا یاران محلات را بازوان توانمند شوراها خواند و با تاکید بر حمایت از این تشکل ها گفت: شوراها مسئول سیاست گذاری هستند در حالی که برخی از اعضا به جای پرداختن به وظایف اصلی خود، با حضور در مناطق در جهت رفع مشکلات محلات اقدام می کنند.

وی همچنین از نحوه اولویت بندی و زمان بندی پروژه های عمرانی انتقاد کرد و افزود: شهرداری تبریز در این چهار سال به جای اجرای به پروژه های ضروری نظیر ساماندهی بافت های فرسوده و حاشیه نشین، به پروژه های غیر ضروری پرداخته است.

آهور تصریح کرد: شورای دور چهارم می توانست عملکرد خوبی داشته باشد اما برخی زمینه سازان مانع شدند و بروز فسادهای اخیر نیز در سایه همین زمینه سازی ها بود.

وی در خاتمه سخنانش به منتخبین پنجمین دوره شورای شهر تبریز توصیه کرد از سیاسی کردن فضای شورا بپرهیزند و با توجه به تخصص های خود در راستای خدمت به شهر و شهروندان عمل کنند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گزارش ائل از جلسه امروز شورای شهر تبریز: کنایه آهور به آقای رییس

نویسنده :IRAN AHOUR
تاریخ:یکشنبه 18 تیر 1396-09:32 ب.ظ

افشاگری آهور از دست های پشت پرده 

در ادامه ایران آهور نیز در نطق پیش از دستور با ابراز گلایه از تعطیلی های بسیار شورای چهارم اظهار کرد: شورا علنا از فروردین ماه نیمه تعطیل است، دست هایی اجازه نمی دهد تا شورای چهارم به صورت کامل کار خود را به اتمام برساند.

آقای دبیری ای کاش در شورای پنجم دیگر اینگونه عمل نکنید

وی با اعتراض به عملکرد دبیری به عنوان رئیس شورا تاکید کرد: شورای چهارم تنها با یک نفر اداره می شد؛ آقای دبیری ای کاش در شورای پنجم دیگر اینگونه عمل نکنید.

وی با بیان اینکه از اعضای شورا و شهرداری برای عدم حمایت از اجرای طرح ها گلایه دارم، افزود: آقای شهردار در انتخابات فرمودید از ایده ۵۰۰ کاندیدا حمایت می کنید؛ آیا از ایده های شورای چهارم هم حمایت کردید؟!

با پروژه های زودبازده خواستند خودشان را ماندگار کنند

آهور تشریح کرد: چهارسال است که طرح جامع عبور و مرور عابران پیاده را مطرح کرده ام اما هیچ کس بدان توجهی نکرده است و اگر این طرح اجرا می شد قسمت اعظمی از مشکلات ترافیکی شهر حل می شد.

وی تاکید کرد: متاسفانه در این چهار سال، بودجه تنها برای پروژه های زودبازده چون زیرگذرها صرف شد تا ازاین طریق خود را ماندگار کنند!!

وی در پایان گفت: طرح کنارگذر شمالی شهر تبریز را مطرح کرده و بسیار پیگیر بودم اما شورای عالی شهرسازی تنها به دلیل اینکه کنارگذر جنوبی داریم و دیگر نیازی به کنارگذرشمالی نیست، این طرح را رد کرد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو